Nejlepší brankář soutěže Vladimír Vavřina se dostal s průměrem na 0,67 branky na zápas

3. prosinec 2013, 12:38
(aktualizováno: 10. prosinec 2013, 09:01)

Kutnohorsko - Podzimní část okresního přeboru 2013 - 2014 už je minulostí, zpravodajský server svoboda.info nabízí fanouškům fotbalu tradičně pár čísel:

V 91 zápasech podzimní části padlo 366 branek, což představuje 4,02 branky na zápas při průměrném skóre 2,3:1,8. Nejčastějším výsledkem zápasů byl stav 3:2 a 0:1 (8x), 1:2 (7x). Zápas s nejvyšším vítězstvím, byl současně utkáním s nejvyšším počtem branek: Tupadly - Paběnice 10:1.

Soutěží nejúspěšněji prošla Jiskra Zruč n. S., která je v tabulce první čtyři body před Kácovem. Nejlepším útokem soutěže se může pochlubit Star Tupadly (49 vstřelených branek), nejpevnější obranou disponovala Jiskra Zruč n. S. (10 inkasovaných branek). Vítěze podzimní části soutěže dokázaly porazit jen Zbraslavice (3:2), v prvním kole s ním uhrál jeden bod Malín (3:3). V ostatních případech se Zručští radovali z vítězství.

Nejlepší střelec soutěže Petr Havlín (Kácov) soupeřům nasázel 16 branek, druhý v pořadí střelců Milan Čálek (Zbraslavice), skóroval ve 14 případech, třetí Miloslav Chvátal (Tupadly) má na svém kontě 12 gólů.

Nejlepším brankářem podzimní části soutěže je s průměrem 0,67 branky na zápas Vladimír Vavřina (Zbraslavice). Nastoupil v 6 zápasech, odchytal 540 minut a inkasoval 4 branky. Nejvíce čistých kont vychytal Tomáš Cudlín (Zruč - osm nul).

Nejvíce žlutých karet v soutěži posbíral Kaňk (38 ŽK), tři červené karty rozhodčí ukázali hráčům Sázavy B. Nejpilnějším sběračem žlutách karet byl Michal Pavlík z Kaňku (10 ŽK), se sedmi žlutými kartami za ním figuruje Radim Truksa (Vrdy). Červenou kartu vidělo celkem 13 hráčů.

Nesjlušnějším týmem podzimní části okresního přeboru se stal Star Tupadly, jako tým byl za celou sezonu potrestaný pouze 12 žlutými kartami. Samozřejmě se obešel bez vyloučení.

Maximální počet 1170 minut odehrálo 18  fotbalistů, z nichž bylo šest brankářů. Nejstabilnější sestavu měla Zruč (čtyři hráči s maximálním počtem odehraných minut).

Nejvíce zápasů odpískal Lubomír Ledvina (10 utkání), druhý Valter Müller pískal sedmkrát. Vlater Müller také udělil nejvíce červených karet (dvě pro domácí, jednu pro hosty). Valter Müller také nejvíce používal žlutou kartu: Udělil jich 43 (20 pro domácí, 23 pro hosty), druhým v pořadí udělených žlutých karet je Petr Procházka (30 ŽK, 11 pro domácí, 19 pro hosty).

Tabulky a čísla podzimní části okresního přeboru 2013 - 2014 jsou zde. Za pomoc při sestavování statistik redakce www.svoboda.info děkuje Marii Reimannové.

1. Jiskra Zruč n. S.

Góly: Jáchym Zeman (8 branek).
Vítězné góly: Jakub Koudela (3 branky).
Odehrané minuty: Tomáš Cudlín, Lukáš Jelínek, Ondřej Jouza, Zdeněk Louda (po 1170 minutách).
ŽK: Jakub Koudela (6 ŽK).
ČK: Jakub Koudela.
Jednička v bráně: Tomáš Cudlín (průměr 0,77).

2. AFK Kácov

Góly: Petr Havlín (16 branek).
Vítězné góly: Petr Havlín a Michal Zeman (po 3 brankách).
Odehrané minuty: Michal Zeman a Josef Kabát (po 1170 minutách).
ŽK: Artur Pana (4 ŽK).
ČK: Vojtěch Štěpán.
Jednička v bráně: Petr Kotouček (průměr 1,20).

3. Star Tupadly

Góly: Miloslav Chvátal (12 branek).
Vítězné góly: Petr Hošek (3 branky).
Odehrané minuty: Jan Drbohlav, Vojtěch Vondra a Vladislav Kořínek (po 1170 minutách).
ŽK: Radek Kruml, Jan Ryšán, Vladislav Kořínek (po 2 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Miroslav Potměšil (průměr 1,47).

4. Sokol Zbraslavice

Góly: Milan Čálek (14 branek).
Vítězné góly: Milan Čálek (3 branky).
Odehrané minuty: Milan Čálek, David Šindelář (po 1170 minutách).
ŽK: Pavel Herčík (6 ŽK).
ČK: Pavel Herčík.
Jednička v bráně: Vladimír Vavřina (průměr 0,67).

5. Viktoria Sedlec

Góly: Michael Jelínek (8 branek).
Vítězné góly: Michael Jelínek (3 branky).
Odehrané minuty: Radek Vokoun (1170 minut).
ŽK: Ladislav Pospíšil (5 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Radek Vokoun (průměr 1,31).

6. Slavoj Vrdy

Góly: Martin Kebza (7 branek).
Vítězné góly: Martin Kebza (2 branky).
Odehrané minuty: Martin Doubek (1170 minut).
ŽK: Radim Truksa (7 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Martin Doubek (průměr 2,23).

7. SK Malešov

Góly: Josef Horyna (9 branek).
Vítězné góly: Josef Horyna, David Klečák (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Vlastimil Táborský (1170 minut).
ŽK: Jiří Rejthárek, Michal Poklop, Lukáš Krásenský (po 3 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Vlastimil Táborský (průměr 1,92).

8. Kavalier Sázava B

Góly: Jiří Novák (4 branky).
Vítězné góly: Lukáš Konopiský (3 branky).
Odehrané minuty: Richard Haláček (1155 minut).
ŽK: Richard Haláček.
ČK: František Skála, Pavel Švehla, Rostislav Rezek.
Jednička v bráně: Jan Štěpánek (průměr 2,63).

9. Sokol Paběnice

Góly: Martin Votava (4 branky).
Vítězné góly: Martin Votava (3 branky).
Odehrané minuty: Martin Votava (1170 minut).
ŽK: Jan Veselý (4 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Vít Černovský (průměr 1,70).

10. TJ Zbýšov

Góly: Marek Šemík (7 branek).
Vítězné góly: Marek Šemík, Vratislav Junek, David Hybler, Jakub Hájek, Tomáš Horváth (po 1 brance).
Odehrané minuty: Marek Šemík (1163 minut).
ŽK: Vratislav Junek (6 ŽK).
ČK: Vratislav Junek.
Jednička v bráně: Ondřej Radil (průměr 2,75).