Nejlepší střelec podzimní části III. třídy Jiří Špitálník nasázel osmnáct gólů

12. prosinec 2012, 10:41
(aktualizováno: 12. prosinec 2012, 10:46)

Kutnohorsko - Statistikám zpravodajského serveru www.svoboda.info neunikla ani tentokrát podzimní část III. třídy 2012 - 2013:

V 90 zápasech (utkání 10. kola Sázava B - Rataje bylo odloženo na jaro) padlo 413 branek, což představuje 4,59 branky na zápas při průměrném skóre 2,8:1,8. Nejčastějším výsledkem zápasů byl stav 2:1 (7x), 3:2 (6x) a 1:1 (6x). Zápas s nejvyšším vítězstvím: Sázava B - Potěhy 8:1 (1. září) a zápasem s nejvyšším počtem branek Chotusice - H. Bučice 7:3 (7. října).

Podzimním vítězem se stala Sázava B, která půjde do jarních odvet se sedmibodovým náskokem a utkáním k dobru před trojicí týmů s 23 body - Suchdol B, Sedlec B a Kaňk. Nejlepším útokem se může pochlubit Viktoria Sedlec (44 branek), nejméně propustnou obranou disponovala Sázava B (15 obdržených branek).

Nejlepší střelec soutěže Jiří Špitálník (Hlízov) nastřílel 18 branek, na druhém místě v pořadí kanonýrů figuruje záložník Kaňku Miloslav Nedvěd (12 branek).

Nejlepším brankářem podzimu byl Jan Vavřina (Kluky). Nastoupil v 11 zápasech, odchytal 990 minut a dostal 17 branek. To představuje průměr 1,55 branky na zápas. Připsal si i tři vychytané nuly. Tři čistá konta ještě dokázal udržet Jaroslav Pospíšil (Kaňk).

Nejvíce žlutých karet v soutěži posbíraly Horní Bučice (26 ŽK), po jedné červené kartě rozhodčí ukázali sedmi týmům. "Nejpilnějším" sběračem žlutých karet v soutěži byl Lukáš Dvořák z Bratčic (6 žlutých karet), po jedné červené kartě viděli Jan Ďoubal (Sedlec B), Ladislav Osztatni (KLuky), Richard Haláček (Sázava B), Vladimír Remeš (Potěhy), Vladimír Vetešník (Chotusice), Josef Petrásek (Paběnice B) a Václav Žaloudek (Bratčice). Nejslušnějšími týmy soutěže byly na podzim Paběnice B a Sázava B (13 žlutých karet a jedna červená karta).

Maximální porci 1170 minut na podzim odehrálo jedenáct hráčů: Miloslav Nedvěd (Kaňk), Jan Šrámek (Kluky), Pavel Píška (Kluky), Martin Klatka (Kaňk), Václav Říha (Bratčice), Tomáš Vohnický (H. Bučice), Ladislav Vamberský (H. Bučice), Pavel Dolejší (Suchdol B), Jaroslav Pospíšil (Kaňk), Václav Průcha (Tupadly B) a Vlastimil Růžička (Bratčice).

Nejvíce zápasů okresního přeboru odpískali Josef Šanda, Radek Pařez, Oldřich Jonáš, Zdeněk Bíža, Tomáš Fidra, Zdeněk Linhart a Miroslav Mottajček (po 5 utkáních). Nejvíce žlutých  karet ukázal Vilém Löwe - deset domácím hráčům a dvanáct hostům. Miroslav Mottajček dvakrát tasil červenou kartu.

Statistiku podzimní části III. třídy 2012 - 2013 najdete zde.

1. Kavalier Sázava B

Góly: Jiří Novák a Lukáš Konopiský (po 6 gólech)
Vítězné góly: Jiří Novák (4 góly)
Odehrané minuty: Jaroslav Reis, Pavel Švehla a Roman Schneider (po 1080 minutách)
ŽK: Jaroslav Reis (3 ŽK)
ČK: Richard Haláček
Jednička v bráně: Ivan Koldsiter (průměr 1,63 gólu na zápas)

2. Sokol Suchdol B

Góly: Petr Beneš (9 gólů)
Vítězné góly: Petr Beneš a Václav Schwarz ml. (po 2 gólech)
Odehrané minuty: Pavel Dolejší (1170 minut)
ŽK: Petr Beneš (4 ŽK)
ČK: Bez červené karty.
Jednička v bráně: Aleš Pařez (průměr 2,09 gólu na zápas)

3. Viktoria Sedlec B

Góly: Jan Ďoubal (9 gólů)
Vítězné góly: Michal Ivičič a Jan Ďoubal (po 2 gólech)
Odehrané minuty: Michal Svoboda (1080 minut)
ŽK: Jan Ďoubal (4 ŽK)
ČK: Jan Ďoubal
Jednička v bráně: Radek Vokoun (průměr 1,87 gólu na zápas)

4. Sokol Kaňk

Góly: Miloslav Nedvěd (12 gólů)
Vítězné góly: Miloslav Nedvěd (4 góly)
Odehrané minuty: Miloslav Nedvěd, Martin Klatka a Jaroslav Pospíšil (po 1170 minutách)
ŽK: Ladislav Wágner (5 ŽK)
ČK: Bez červené karty
Jednička v bráně: Jaroslav Pospíšil (průměr 2,08 gólu na zápas)

5. SK Kluky

Góly: Jan Šrámek (7 gólů)
Vítězné góly: Jakub Brotánek (3 góly)
Odehrané minuty: Jan Šrámek a Pavel Píška (po 1170 minutách)
ŽK: Jakub Brotánek (5 ŽK)
ČK: Ladislav Osztatni
Jednička v bráně: Jan Vavřina (průměr 1,55 gólu na zápas)

6. Sokol Hlízov

Góly: Jiří Špitálník (18 gólů)
Vítězné góly: Zbyněk Pertlíček (2 góly)
Odehrané minuty: Špitálník, Mathé, L. Balvín, Budín a P. Růžička (po 1080 minutách)
ŽK: Rudolf Budín (5 ŽK)
Jednička v bráně: Luboš Kedršt (průměr 3,00 góly na zápas)

7. FC Bílé Podolí B

Góly: Libor Chmelař (7 gólů)
Vítězné góly: Libor Chmelař (2 góly)
Odehrané minuty: Jaromír Kupka (1016 minut)
ŽK: Bohuslav Šváb (3 ŽK)
Jednička v bráně: Miroslav Nečas (průměr 1,71 gólu na zápas)

8. Sokol Chotusice

Góly: Rostislav Goliáš (8 gólů)
Vítězné góly: Rostislav Goliáš a Milan Urválek (po 2 gólech)
Odehrané minuty: Martin Hubáček (1079 minut)
ŽK: Vladimír Vetešník (4 ŽK)
ČK: Vladimír Vetešník
Jednička v bráně: Tomáš Veselý (průměr 1,73 gólu na zápas)

9. Star Tupadly B

Góly: Václav Vondra (10 gólů)
Vítězné góly: Václav Vondra (4 góly)
Odehrané minuty: Václav Průcha (1170 minut)
ŽK: Petr Pavláček (4 ŽK)
Jednička v bráně: Tomáš Skokan (průměr 1,91 gólu na zápas)

10. Dynamo Horní Bučice

Góly: Václav Dušánek (11 gólů)
Vítězné góly: Václav Dušánek (3 góly)
Odehrané minuty: Tomáš Vohnický a Ladislav Vamberský (po 1170 minutách)
ŽK: Václav Dušánek a Ladislav Vamberský (po 4 ŽK)
Jednička v bráně: Vojtěch Nesládek (průměr 2,75 gólu na zápas)

11. AFK Bratčice

Góly: Stanislav Balvín (4 góly)
Vítězné góly: Václav Říha (2 góly)
Odehrané minuty: Václav Říha a Vlastimil Růžička (po 1170 minutách)
ŽK: Lukáš Dvořák (6 ŽK)
ČK: Václav Žaloudek
Jednička v bráně: Jan Vaněk (průměr 2,00 góly na zápas)

12. Sokol Paběnice B

Góly: Jaroslav Šrámek, Tomáš Lupínek, Michal Blažek (po 2 gólech)
Vítězné góly: Tomáš Lupínek, Jiří Vlach (po 1 gólu)
Odehrané minuty: Jaroslav Zeman (990 minut)
ŽK: Milan Novák (3 ŽK)
ČK: Josef Petrásek
Jednička v bráně: Ivan Benda (průměr 1,00 gól na zápas) a Michal Blažek (průměr 2,00 góly na zápas). Oba odchytali po třech zápasech, v bráně Paběnic B se vystřídalo sedm brankářů.