Nejprve to vypadalo na jasné vítězství Slavoje, ten se ale v závěru o výsledek strachoval

5. říjen 2019, 20:06

Vrdy - Sedmé kolo I. B třídy, skupina C přineslo sousedské derby: Na hřiště Slavoje Vrdy v sobotu dorazili fotbalisté FC Bílé Podolí. Oba týmy se také utkaly o důležité body - Vrdští v dosavadním průběhu soutěže nashromáždili deset bodů, Podolští o jeden méně:

Vrdy - B. Podolí 2:1 (1:0)

První poločas patřil domácím. Na mokrém terénu lépe kombinovali, byli silnější v osobních soubojích, nebezpeční v rychlém přechodu do útoku a hlavně: Vytvořili si gólové šance. Ve 14. min. po hlavičkovém souboji uprostřed hřiště P. Růžička vysunul Víška, který šel sám na gólmana Dastycha, ale nedal. Ve 23. min. si po Víškově akci chystal míč v šestnátce P. Růžička, ale byl z toho jen roh. Ve 26. min. J. Růžička kolmým pasem vyslal T. Petra samotného na gólmana, jenže ani tentokrát se Dastych překonat nenechal. Teprve ve 28. min. se výkop Bílého Podolí vrátil, T. Petr šel z levé strany a otevřel skóre - 1:0. Ve 39. min. P. Růžička poslal na podolskou bránu ještě pěknou ránu, které ale chyběla potřebná přesnost.

V úvodu druhé půle se domácí snažili přidat druhou branku a to se jim povedlo v 75. min., když po rohovém kopu na zadní tyč rozvlnil síť hlavou Nesládek - 2:0. Jenže tento gól paradoxně oživil hosty, v 78. min. z rohového kopu vytěžili ještě jen závar před brankou Šindeláře, který po odraženém míči vytáhl nad břevno ránu Tyšera. Deset minut před koncem ale Šálený poslal Weinlicha samotného na Dastycha a podolský útočník nadvakrát snížil na rozdíl jediné branky. Posledních deset minut se domácí samozřejmě snažili šetřit čas, čímž brnkali na nervy soupeře, závěr se dohrával v hektické atmosféře a domácí už utkání dotáhli ke třem bodům.

Vrdští měli v prvním poločase několik dalších příležitostí ke vstřelení branky. "Bohužel doplácíme na neproměňování příležitostí," zdůraznil trenér Slavoje Vrdy David Plašil. "Druhý poločas byl vyrovnaný, hrálo se od vápna k vápnu bez šancí. My jsme naštěstí dali na 2:0, soupeř bohužel z - podle mě - jediné šance dali na 2:1 a ze zápasu bylo zbytečné a vyhecované drama," doplnil.

"Dneska jsme sice tahali za kratší konec, ve druhém poločase jsme se zvedli až když jsme dostali druhý gól a to je pozdě," konstatoval trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. "V prvním poločase domácí měli více šancí ke vstřelení branky," přiznal a dodal: "My jsme tam měli závary, i ve druhém poločase. Bohužel jsme je ale nedokázali proměnit v gól. Na to jsme dneska asi dojeli. Vzhledem ke složení našeho mužstva to je - řekl bych - krásný výsledek. Musíme vyhrát zasse někdy příště doma."

Branky: 28. T. Petr, 75. Nesládek - 80. Weinlich. Rozhodčí: Chládek - Holakovská. ŽK: Víšek, P. Růžička, R. Truksa - Frčka, Kupka, Tyšer. Diváků: 60. Vrdy: M. Šindelář - Havránek, Mil. Tomíšek, L. Petr (65. Šveřepa), Vavřina - Víšek, J. Růžička (46. R. Truksa), P. Růžička, M. Franc, T. Petr - Nesládek. Trenér David Plašil. B. Podolí: Dastych - Frčka, Kupka, Šálený, Jansa - Čakovský (15. Anton), Jos. Fejfar, L. Štoček ml., V. Radovnický - Tyšer, Weinlich. Trenér Bohuslav Šváb.

1 Sadská 7 5 1 0 1 28:11 17
2 Slovan Poděbrady 6 5 0 1 0 27:9 16
3 Vrdy 7 4 0 1 2 15:15 13
4 Liblice 6 3 1 1 1 12:7 12
5 Pečky 6 4 0 0 2 14:13 12
6 Býchory 6 2 1 2 1 12:10 10
7 Pátek 7 3 0 0 4 14:11 9
8 Semice 6 3 0 0 3 15:13 9