Nové Dvory remizovaly venku, ve druhé půli derby měly ale navrch

26. září 2010, 18:48
(aktualizováno: 26. září 2010, 21:05)

Štrampouch - Šesté kolo I. B třídy - skupina C přineslo první podzimní derby Kutnhohorsko: Domácí Tupadly v nedělním utkání s Novými Dvory ale přišly o výhodu domácího prostředí, neboť jejich hřiště znovu potopil vydatný déšť a podruhé v sezoně tak Tupadelští museli vzít zavděk azylem. Tentokrát na Štrampouchu.

Tupadly - N. Dvory 1:1 (1:0)

První poločas přinesl několik náznaků šancí na obou stranách. Nejpre Tupadly ustály závar po rohovém kopu soupeře, v 10. min. Jos. Kavánek vyzkoušel pozornost gólmana Nových Dvorů Černého ranou z pravé strany, ale z velkého úhlu. Ve 24. min. Mil. Čálek procedil trestný kop tupadelskou zdí, jenže do Brožkovy koncovky vložil na poslední chvíli nohu Píška a tak hosté zahrávali pouze roh. Ve 31. min. L. Pospíšil vysunul Jak. Raka, který hledal Brožka v lepším postavení, ale ten následně mířil jen doprostřed brány, kde stál připravený brankář Tupadel Petr Kavánek. Blízko gólu byli hosté ve 38. min.: Na Olivův trestný kop do malého vápna gólman Tupadel nereagoval a Mil. Čálkovi chybělo pár centimetrů. Do kabin nakonec odcházeli spokojenější domácí: Nejprve Králův trestný kop nadělal problémy brankáři Černému, ovšem po následném rohu se v nepřehledné situaci před novodvorskou bránou nejlépe orientoval Jos. Kavánek - 1:0.

Druhý poločas začal jasnou příležitostí Tupadel, když Josef Kavánek postupoval sám na novodvorskou bránu. Gólman Černý ale dobře vyběhl a zneškodnil tak jedinou vážnou šanci domácích po přestávce. Tempo hry diktovaly Nové Dvory, v 56. min. ještě Radla zblízka přestřelil, ale v 59. min.Jak. Rak svůj postup nezakončil, Radla vrátil míč na šestnáctku a proti tečované střele Mil. Čálka gólman neměl nárok - 1:1. V 67. min. Král ranou po zemi protáhl brankáře Černého, ovšem větší příležitosti měli hosté: V 80. min. obléhání tupadelské brány a několik pokusů o koncovku završil Jak. Procházka hlavičkou nad, v 85. min. dlouhý míč prodloužil hlavou Božek, ale proti J. Procházkovi vyběhl brankář Petr Kavánek. Tupadly dohrávaly v deseti, protože po vystřídání všech hráčů se zranil Fuksa, i tak se na stavu už nic nezměnilo.

"Šlo o docela vyrovnaný zápas, který ovlivnilo zranění Drbohlava. Ten musel o přestávce střídat," uvedl tupadelský trenér Stanislav Krajíček a pokračoval: "Provizorní podmínky byly stejné pro obě mužstva, remíza byla asi zasloužená." Tupadly musely už podruhé vzít zavděk cizím areálem. Jejich hřiště totiž bylo pod vodou. "Jsme rádi, že nám Štrampouch vyšel vstříc, ale v Tupadlech bychom vyhráli. Nedá se ale nic dělat, hřiště mít lepší nebudeme. Pokud bude pršet, na podzim doma toho moc neodehrajeme," zakončil Stanislav Krajíček.

"Hlavní rozhodčí mě zlobil, jinak to šlo," naznačil trenér Nových Dvorů Miloslav Čepek. "Standardka před prvním gólem podle mě nebyla, pak v první půli přetáhl čas. To je ale jedno, my jsme nedali šance," dodal. Nové Dvory ve vyšší soutěži získaly druhý bod. "Uhráli jsme bod venku, to je dobré. Měli jsme ale na tři. Šance ve druhé půli byly na vítězství," hlesl a navázal: "Dnes jsme konečně trochu zahráli, mužstvo makalo. Těšíme se za týden na Bílé Podolí." Jeden bod v situaci Nových Dvorů toho příliš neřeší. "Buďme rádi za něj, i když jsme dnes měli na víc," zakončil Miloslav Čepek.

Branky: 45. Jos. Kavánek - 59. Mil. Čálek. Rozhodčí: Salač - Chovanec, Pechanec. ŽK: Průcha - Maláček, Špírek, Mil. Čálek. Diváků: 100. Tupadly: Petr Kavánek - Průcha (63. Fuksa), Štainer, Píška, Šveřepa - R. Krajíček (72. Jiří Kavánek), Drbohlav (46. Semrád), F. Císař - Jos. Kavánek, Král, Čmakal. Trenér Stanislav Krajíček. N. Dvory: Černý - Oliva, Zelený, Radla, Maláček (85. Špírek) - Jak. Procházka, Pátek, Brožek, Mil. Čálek - L. Pospíšil, Jak. Rak. Trenér Miloslav Čepek.