O dalším vítězství čáslavských žen rozhodla z pokutového kopu Katka Veselá

11. říjen 2011, 11:39
(aktualizováno: 11. říjen 2011, 16:39)

Jestřábí Lhota - Čáslavské fotbalistky si úspěšně vedou ve své premiéře III. ligy a přivezly si další tři body - tentokrát za vítězství v Jestřábí Lhotě.

Jestřábí Lhota - Čáslav 0:1 (0:1)

V 7. kole III. ligy žen byly čáslavské fotbalisty hostem nedaleké Jestřábí Lhoty. Sestava, kterou trenéři zvolili pro toto utkání, jasně naznačovala, že chtějí v tomto utkání bodovat, což se také stalo. Od první minuty hostující hráčky získaly značnou převahu v poli, velice dobře kombinovaly, což do jisté míry umožnil výkon soupeře, který se snažil eliminovat útoky čáslavských fotbalistek pouhými odkopy. V podstatě se čtyřicet minut odehrálo na  polovině domácích a z této značné převahy vyústilo minimálně pět jasných gólových situací, ale jen nepřesné zakončení a více než výborný výkon domácí gólmanky zabránil tomu, že se skóre dlouho neměnilo. Hostující hráčky nevyužily ani takové příležitosti ke skórování, kdy míč poskakoval mezi domácími hráčky na brankové čáře a ani jedna Čáslavanda nebyla schopna míč usměrnit do sítě. V 17. min. domácí hráčka při střela Truhlářové zabránila jasnému gólu pouze za cenu ruky, což ovšem rozhodčí nezaregistroval. Za pět min. se situace opakovala, tentokrát rozhodčí už situace nepřehlédl a následný pokutový kop Veselá bezpečně proměnila ve vedoucí branku a jak se později ukázalo i vítěznou branku utkání. Za zmínku stojí například situace, kdy ve 25. min. se po rychlé, kombinačně dobré akci dostala k zakončení Horálková a na místo střely po zemi k tyči, pálila z šestnácti metrů pod břevno, což domácí gólmanka nádherným výskokem vyrazila míč na branku.

Do druhého poločasu  čáslavské fotbalisty nastupovaly s vědomím převahy a s jasným záměrem zvýšit skóre a uklidnit hru. Obraz hry se ani po změně stran nezměnil, jen s tím rozdílem, že kombinační hra hráček hostujícího celku postrádala přesnost. "K vypracování šancí jsme se podstatně více nadřeli, neboť zejména nepřesnost v rozehrávkách byla vysoká," uvedl jeden z trenérské dvojice Jindřich Vaněček. Ve druhém poločase se osmělil také domácí celek a několikrát zahrozila, kdy se jim v několika případech podařilo přečíslit obranu hostí, ale čáslavská obrana byla zárukou, že se k zakončení a přímému ohrožení branky domácí hráčky nedostaly.

"Naše vítězství bylo zasloužené, vytvořili jsme si převahu, děvčata tentokráte dobře kombinovala, zejména v první půli, bylo na nich vidět, že si chtějí zahrát, navíc do zápasu dala bojovné srdíčko, které je dovedlo do vítězného konce," dodal trenér Ivo Ducheček.

Branka: 22. pok. kop Veselá. Čáslav: Veselá - Podhorová (70. Brandejská), Veselá, Pešoutová, Havlíčková - Krasnayová, Buřvalová, Danešová - Truhlářová, Horálková (89. Nezbedová), Pohlová. Trenéři Ducheček, Vaněček.