O dobrý výsledek zápasu s Benátky Čáslav přišla v samotném závěru

15. červenec 2017, 12:44

Vrdy - Po středeční výhře nad Vysokým Mýtem sehráli fotbalisté FK Čáslav druhý přípravný zápas už v sobotu dopoledne: Na vrdském hřišti přivítali soupeře z ČFL - Fotbal Benátky:

Čáslav - Benátky n. J. 1:3 (1:1)

Skóre prvního poločasu stanovila už první desetiminutovka a chyby v obraně: Nejprve po nedorozumění Růžičky s brankářem Kubátem doklepl balón do prázdné brány Boček, na druhé straně zase po chybné rozehře hostů Vebr přistrčil míč na vápno Vocelovi a začínalo se znovu - 1:1. Další rozehrávku soupeře zachytil Stránský ve 29. min., ovšem zakončení Vocela gólman Levíček tentokrát kryl.

Ve druhé půli se na hřiště dostala sestava širšího kádru Čáslavi a i ta obstála. V 61. min. domácí zahrávali nepřímý kop po malé domů, jenže rozehraný míč Ronovský přestřelil a Čáslavští nedotáhli do úspěšnějšího konce ani několik náznaků přečíslení obrany soupeře. Závěr už patřil hostům. V 76. min. Waltr ještě z trestného kopu z hranice šestnáctky mířil do břevna, jenže v 86. min. obrana domácích neudržela Bočka a ten strhl vedení na stranu Benátek. O dvě minuty později hosté přidali i druhou branku, když si Waltr navedl míč od pravé postranní čáry do šestnáctky a zakončil - 1:3. Oba soupeři si pak vyzkoušeli penaltový rozstřel, ve kterém uspěli Čáslavští.

"Přes nepříznivý výsledek můžeme být spokojení," konstatoval trenér Čáslavi Jiří Antoš. "Výsledek se rodil v prvních a posledních pěti minutách. Nejprve jsme soupeři darovali lacinou branku po nedorozumění v obraně, pak jsme hru vyrovnali a sehráli kvalitní zápas. Ve druhé půli šli na hřiště hráči z širšího kádru a až na posledních pět minut obstáli. Hra byla vyrovnaná, snažili se a měli i šance," shrnul zápas Jiří Antoš. Ve středu hřiště odehrál dobrý zápas Jindřich Stránský. "Některé výkony jsou lepší, některé horší. Každý tréninkovou únavu vstřebává jinak. Někteří si o šanci říkají více, někteří méně," naznačil trenér.

Čáslavi chyběl Jakub Vančura, který se vrací z dovolené, a kvůli pracovním povinnostem Petr Kunášek. "Penalty jsme zkoušeli hlavně kvůli brankáři Michalu Kubátovi, kdyby šel zítřejší pohárový zápas do rozstřelu," vysvětlil kouč.

Branky: 11. Vocel - 4., 86. Boček, 88. Waltr. Rozhodčí: T. Volenec - J. Volenec, Herda. Bez karet. Čáslav I. pol.: Kubát - Skokan, Růžička, J. Petrů, Hannich - Strnad, L. Vebr, Stránský, D. Dastych - Vocel - Jícha. Čáslav II. pol.: Kovařík - Hurda, Richard, Váňa, Lebduška - Fuxa, Vebr (68. Stránský), R. Zoufalý, Hannich (68. D. Dastych) - Ronovský, Špičák. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Benátky n. J.: Levíček - Hakl, Borovička, Horák, Sudek - Kocourek, Tvrzník, Waltr, Kraus, Boček - Synek. Střídal Lakatoš. Trenér Pavel Jícha.