O osudu předměstského derby rozhodl David Mukařovský ve třetí minutě nastavení!

14. říjen 2018, 01:32

Sedlec - Lídr tabulky okresního přeboru Sokol Malín zavítal v rámci osmého kola na hřiště fotbalistů Viktorie Sedlec. Domácím určitě nevyhovovala desátá příčka a tak chtěli s favoritem utkání zabojoval o bodový zisk:

Sedlec - Malín 1:2 (0:0)

V bojovném prvním poločase možná hosté o něco přesněji kombinovali, ovšem oba brankáři byli dlouho bez práce. Pozornost toho malínského vyzkoušel Gono, který trestný kop s těžkého úhlu tlačil na zadní tyč, ovšem těsně minul. Domácího brankáře Rybáka nemohly ohrozit nedůrazné nebo hodně nepřesné pokusy fotbalistů z Malína a tak se oba celky rozešly po prvním poločase bez branek.

Po přestávce už góly padat začaly, jako první se trefili domácí: V 59. min. M. Volenec centrem z trestného kopu našel úplně volného Pav. Mrštíka - 1:0. Viktorka měla v těchto chvílích navrch, vedení ale nepotvrdila: Další trestný kop Petra Mrštíka z nadějné pozice za zeď vytáhl gólman Pospíšil. Hosté se postupně osmělili, v 67. min. byl blízko vyrovnání Martínek, který se po autovém vhazování uvolnil, jeho ránu z otočky ale gólman Rybák vytáhl na roh. Další závar před domácí bránou v 76. min. odstartovala jedovatá střela T. Vojtíška, jenže v pokutovém území se nenašel nikdo, kdo by míč dostal do sítě. V 79. min. další útok Malína zastavil Vavřina jen za cenu faulu na Martínka a T. Vojtíšek z penalty vyrovnal na 1:1. Domácí o tři body ještě bojovali, v 83. min. Petr Mrštík z trestného kopu těsně minul, vzápětí ho Kolda vysunul kolmicí za obranu a Mrštíkovo zakončení se od tyče odrazilo ven! A tak se o výsledku rozhodlo až v samotném závěru: Ve třetí minutě nastavení Viktoráni přišli ve středu o míč, Mukařovský z pravé strany centroval, jenže pas se od zadní tyče odrazil do sítě - 1:2!

"Malín si šel za vítězstvím o něco více důrazněji než my," začal hodnotit střetnutí sedlecký trenér Jiří Vopatřil. "Nějaké šance jsme tam měli, ale závěr zápasu se takto hrát nemůže," zlobil se a dodal: "Ztratili jsme míč uprostřed hřiště, byl z toho protiútok... Také penalta byla zbytečná. Malín měl asi více šancí, vyhrál asi spravedlivě. Je to ale hrozné, my jsme potřebovali body. Tak snad příště."

"Vyhráli jsme šťastně, nic jiného se k tomu říci nedá," konstatoval trenér Malína Tomáš Vojtíšek st. "My jsme začali hrát až za stavu 1:0, do té doby jsme předváděli něco šíleného, něco podobného, jako proti Novým Dvorům," připomněl a dodal: "Domácích je mi svým způsobem líto, prohrát takto zápas, to je pro každého trenéra hrozné."

Branky: 59. Pav. Mrštík - 79. pok. kop T. Vojtíšek, 90.+3 Mukařovský. Rozhodčí: Procházka - Jiřík, Š. Pipek. ŽK: Málek, Mukařovský, T. Vojtíšek, Rathauz. Diváků: 80. Sedlec: Rybák - Fitzbauer (41. M. Volenec), Jan Vavřina, Kubec, Hvězda - Petr Mrštík, M. Poul (78. Vrba), Kořínek, Kožnar - Gono, Pav. Marštík (67. Kolda). Trenér Jiří Vopatřil. Malín: Pospíšil - M. Vojtíšek, P. Štoček, Rathauz, J. Husa - Málek, M. Novotný (42. Pátek), T. Vojtíšek, T. Čížek (65. Rezler) - Mukařovský, Martínek (85. O. Vojtíšek). Trenér Tomáš Vojtíšek.

1 Malín 8 7 0 0 1 24:10 21
2 Paběnice 8 6 1 0 1 26:6 20
3 Kaňk 7 5 0 0 2 20:7 15
4 Tupadly 8 4 1 1 2 18:12 15
5 Suchdol 7 4 0 0 3 15:7 12
6 Malešov 8 4 0 0 4 18:16 12
7 Zbraslavice 8 2 3 0 3 11:23 12
8 N. Dvory 7 3 0 2 2 13:10 11