O premiérový domácí gól Čáslavi se postaral Radek Voltr, vystřelil tři body

11. září 2011, 19:14
(aktualizováno: 11. září 2011, 21:17)

Čáslav - V šestém kole II. ligy se fotbalisté FK Čáslav představili opět na svém hřišti - v neděli přivítali svého tabulkového souseda Zbrojovku Brno. Brněnští, kteří do sezony vstupovali s ambicemi na návrat do nejvyšší soutěže, přijeli do Vodrant nabuzení poslední výhrou v Sezimově Ústí 2:1. Čáslav naposledy bodovala na Střížkově, kde remizovala s Bohemians 0:0.

Čáslav - Brno 1:0 (0:0)

ve vyrovnaném utkání oba celky urputně bojovaly o každý metr hřiště. Největší příležitost prvního poločasu se zrodila už v 11. min. a před bránou domácích: Po rohu Kolouška zlikvidoval ostrou hlavičku Doležala gólman Ducheček. Ve 23. min. Brněnští míč do sítě Čáslavi sice dostali, ovšem gól být uznán nemohl, po Švancarově centru totiž Fall stál v ofsajdu. Čáslavští se připomněli ve 33. min. dalekonosnou ránou Prášila, kterou ovšem gólman Bureš přikryl bez problémů ve své náručí. A když Voltr mířil o chvíli později hodně nepřesně, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu prošel do pokutového území hostů Džafič, ale z tohoto mráčku nezapršelo, stejně jako z trestného kopu Kolouška na druhé straně. V 58. min. T. Došek dostal za čáslavskou obranu parádní pas od R. Buchty, ale míč dobře nezpracoval. S přibývajícími minutami ale sílil tlak Čáslavi, který vyústil v rozhodující branku: V 77. min. Špidlen přesným centrem zprava našel Voltra, který hlavou prostřelil gólmana Bureše a Čáslav tak mohla oslavovat letošní premiérový domácí gól - 1:0. Vzápětí mohl gólovou pojistku přidat Džafič, který tentokrát po Špidlenově centru hlavičkoval nepřesně. Duchečkovu v závěru utkání při střele Hromka pomohl Šisler a tak se Čáslav mohla radovat z druhého vítězství v letošním ročníku II. ligy.

Branka: 77. Voltr. Rozhodčí: Jech - Santárius, Tacina. ŽK: Fikejz - Fall, Polák, Koloušek. Diváků: 1052. Čáslav: Ducheček - Špidlen, Šisler, Karal, Kunášek - Prášil (73. Kaňák), Jukl (71. Čertík), Rakovan - Džafič, Fikejz, Voltr (85. Kaňák). Trenér Oldřich Abrhám. Brno: Bureš - Král, Polák, Kasálek, R. Buchta - Fall, Koloušek, Simerský (77. Hromek), Borák - Švancara (61. Šamánek), Doležal (33. T. Došek). Trenér René Wagner.