O prvních třech bodech nové sezony Sparta rozhodla především v prvním poločase

9. srpen 2015, 19:29

Kutná Hora - Nový ročník divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora zahájili v neděli doma. V úvodu utkání zaskočili nováčka z Jaroměře aktivní hrou a tříbrankový náskok z prvního poločasu se ukázal jako klíčový:

Kutná Hora - Jaroměř 3:1 (3:0)

Od první minuty dali domácí jasně najevo, že v premiérovém zápase jdou po třech bodech. Z třetího rohu Antoš otevřel skóre, o tři minuty později Křelinova teč trestného kopu znamenala vedení 2:0. Pak ofenzivní hra Sparty trochu opadla, hosté se ale k ničemu vážnému nedostali. Ve 30. min. Křelina unikl obráncům soupeře a svůj brejk proměnil v třetí branku Kutné Hora - 3:0. Hráči Jaroměře Zicha v brance domácích poprvé prověřili ve 42. min., ovšem kutnohorský gólman Exnarovu křižnou střelu vytáhl.

Po změně stran mohli Kutnohorští zvýšit své vedení v 53. min., ovšem Schwarz ani nadvakrát gólmana Ondráčka nepřekonal. Do hry se pak dostali i hosté:: V 62. min. Bano z trestného kopu z hranice velkého vápna naštěstí minul Zichovu bránu, v 73. min. si Zich poradil s brejkem Exnara, ovšem v 74. min. Kilevník vykřesal naději pro hosty z Jaroměře - 3:1. Ten samý hráč se před Zicha dostal opět v 79. min., ale gólman Sparty už mu skórovat nedovolil. V 85. min. se Zich nenechal překvapit ani po Kilevníkově standardce. V samotném závěru měl na noze čtvrtou branku Černohlávek, který krátce po svém příchodu na hřiště dostal pas od Nekvindy, jenže z pozice před gólmanem vytěžil jen rohový kop.

Kutnohorští chtěli začít divize C vítězně. "To se nám povedlo," zdůraznil trenér Kutné Hory Jan Holík. "První poločas byl z naší strany samozřejmě herně lepší a vyjádřili jsme to i gólově," přiznal a pokračoval: "Soupeř hrozil z brejků a to se nám i přes obdrženou branku ve druhé půli dokázali pokrýt. Ve druhém poločase ale herně spokojení být nemůžeme." Na noze měl kontaktní branku Kilevník, z jasného zápasu mohlo být nakonec drama. "Soupeř už neměl co ztratit, hrál buď a nebo. Na druhou stranu jsme vstoupili do sezony vítězně a tři body jsou důležité," uzavřel Jan Holík.

Branky: 8. Antoš, 11., 30. Křelina - 74. Kilevník. Rozhodčí: Kotyza - Čechlovský, Vnuk. ŽK: Wolf, Franc - Kilevník. Diváků: 130. Kutná Hora: Zich - Skokan, A. Schwarz, Franc, Nekvinda - Hačka (70. Filipec), Maxa, Wolf (58. Papoušek), Bora (80. B. Pospíšil) - Antoš (90.+1 F. Černohlávek), Křelina (86. Šindelář). Trenér Jan Holík. Jaroměř: Ondráček - Horák (86. Vladeka), Holub, Svoboda, Michek (58. Bano) - Čenovský (65. Škoda), Krahulec (86. Častvaj), Michálek, Křevník - Kašajík (72. Ruprich), Exnar. Trenér Pavel Matějka.