O třech bodech pro Spartu rozhodl hlavou Milan Antoš po rohovém kopu

11. květen 2014, 19:36
(aktualizováno: 11. květen 2014, 19:43)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora sehráli zápas 25. kola divize C na perfektně připraveném trávníku v Lorci. Tam přivítali v neděli FK OEZ Letohrad. Hosté se představili jako silný tým, který ovšem své šance neproměnil:

Kutná Hora - Letohrad 1:0 (0:0)

V úvodu zápasu sice zahrozil Vančura a Vácha, v obou případech byl ale gólman Ehrenbereger pozorný. Po zbytek poločasu byli aktivnější ale hosté. Přesnou kombinací si připravovali šance, které naštěstí pro Spartu nedokázali dobře zakončit. V 16. min. Stoupa rozehrál míč přímo k nohám Černohorského, své zaváhání ale kutnohorský gólman dokázal napravit. V dobrých pozicích v šestnáctce domácích se ocitli T. Jedlička a J. Jedlička, ale nemířili přesně. Ve 25. min. se Linhart protáhl až před Stoupu, mířil po zemi k tyči, ale ani on naštěstí netrefil.

Jedinou branku utkání přinesla 63. min.: Vančura poslal rohový kop před bránu Letohradu, kde se hlavou prosadil Antoš - 1:0. Vedení mohl pojistit v 75. min. Wolf, který se dobře probíjel do šestnáctky hostů, jenže po kličce brankáři se dostal do velkého úhlu a trefil jen boční síť. Letohrad se ve zbývajících minutách snažil o vyrovnání, ovšem Stoupu v bráně Sparty už pořádně neohrozil a také proto si Kutná Hora připsala tři body.

Trenér Kutné Hory Stanislav Mach svůj tým kritizoval za první poločas. "Z naší strany byl katastrofální," zlobil se a pokračoval: "Hosté byli po všech směrech lepší - lépe kombinovali, byli techničtějští. Druhá půle se z naší strany zlepšila, podle mě jsme si ale vyhrát nezasloužili. Celý tým chválím za bojovnost."

Branka: 63. Antoš. Rozhodčí: Aubrecht - Myška, Melichar. ŽK: Skokan, Vančura - Strasmeier. Diváků: 110. Kutná Hora: Stoupa - Skokan, M. Tomíšek, Franc, Dudla - Vácha (89. Vodička), Jak. Vančura, B. Pospíšil (76. Wolf), Hačka - Antoš (68. M. Černohlávek), A. Schwarz. Trenér Stanislav Mach. Letohradad: Ehrenberger - Šponar, Strasmeier, Vaniš, J. Štěpán - Černohorský, Linhart, Kail, P. Štěpán (81. Lorenc) - T. Jedlička, J. Jedlička. Trenér František Dvořák.