O vítězství fotbalistů Malína nad Zbýšovem rozhodl nástup do druhého poločasu

29. březen 2014, 18:57
(aktualizováno: 29. březen 2014, 18:57)

Malín - Po úvodní remíze ve Zruči n. S. (1:1) se fotbalisté Sokola Malín v sobotu ukázali i vlastním divákům. V 15. kole okresního přeboru přivítali Zbýšov, který před týdnem doma udolal Vrdy 4:3.

Malín - Zbýšov 4:0 (1:0)

V gólových šancích se v úvodu zápasu vystřídaly oba celky. Nejprve osamocený Mukařovský nerefil zbýšovskou bránu, na druhé straně se podobně vedlo Horváthovi, který po Šemíkově přihrávce pálil do břevna. Hned z protiútoku se v souboji s Čápem prosadil Janoušek, jenže míč zastavila tyč hostující brány. Ve 23. min. vyhrál vzdušný souboj Šemík, míč se odrazil k Horváthovi, který ani tentokrát nezamířil přesně. První závar ve vápně po standardce Malína ukončil brankář O. Radil, který parádně vytáhl balón z brankové čáry, ovšem z dalšího trestného kopu už kapituloval: Po vzdušném souboji Čápa s L. Krausem doťukl balón do sítě Janoušek - 1:0.

Začátek druhého dějství domácím vyšel skvěle: V 52. min. Řípa ukázkovým "angličanem" upravil na 2:0 a o čtyři minuty později Rathauz po brejku z poloviny hřiště zvýšil už na 3:0. I když úroveň fotbalu potom značně poklesla, dokázali se domácí ještě jednou brankově prosadit: Po dlouhém výkopu gólmana Staše posunul míč Řípa a Janoušek stanovil výsledek na konečných 4:0.

"Na špatném terénu neměla hra valnou úroveň," zhodnotil utkání malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Jediné, s čím můžeme být spokojení, je výsledek. A to jsme ještě neproměnili další šance v prvním poločase. Kdybychom své příležitosti proměnili, mohli jsme hrát klidněji," doplnil.

"Zápas jsme si prohráli sami v prvním poločase, kdy jsme měli jasné dvě šance," upozornil zbýšovský trenér Miroslav Voplakal a pokračoval: "Potom jsme dostali gól z ofsajdu, který rozhodčí musel vidět. Je to ale naše chyba, neměli jsme pomezního a tak jsme museli využít domácích. Ve druhé půli jsme odešli i herně, vyklidili jsme střed pole. Na 4:0 to ale určitě nebylo."

Branky: 31., 67. Janoušek, 52. Řípa, 56. Rathauz. Rozhodčí: Klement. ŽK: Vrba, Husa - Junek, Čáp, Jirák, Petřík. Malín: Staš - Hylský, Novotný, Šťastný (27. Řípa, 80. O. Vojtíšek), Husa - L. Kraus, Rathauz, P. Štoček, Vrba - Janoušek, Mukařovský. Trenér Tomáš Vojtíšek. Zbýšov: O. Radil - Jukl (68. Schroller), Čáp, M. Jirák, Petřík - V. Radil, Výborný, Junek, Sobotka - Horváth, Šemík. Trenér Miroslav Voplakal.