Oba dorostenecké celky Čáslavi na úvod jara zvítězily v Poděbradech

15. březen 2017, 06:24

Poděbrady - V prvním jarním kole krajského přeboru zavítali na hřiště FK Bohemia Poděbrady starší dorostenci FK Čáslav:

Poděbrady - Čáslav 1:6 (0:5)

Po svižném začátku se do vedení dostali hosté už v 5. minutě: Matěj Hurda po rychlé akci z levé strany prostřelil domácího brankáře Papouška 0:1. Po obdržené brance přišel útlum hostů a nejlepší herní část domácích, kteří se na několik minut nastěhovali na polovinu Čáslavi a snažili se připravit si brankovou příležitost. To se jim nepovedlo, hosté znovu převzali iniciativu a po křídelních akcích  zvýšili v 17. minutě Kurkou a v 23. minutě Hurdou už na 0:3. Jejich tlak nadále pokračoval a vyústil brankou Procházky po standartní situaci  a  závěrečnou brankou R. Plíhala na 0:5 po akci středem hřiště.

Do druhé půle přišli domácí s chutí a cílem vstřelit branku. Hosté však byli jednoznačně fotbalovější, v druhé půli ale s horším finálním řešení situací. Přesto se domací po ztrátě hostů ve středu hřiště dostali do rychlého brejku mezi stopery, který sice zlikvidoval brankář Foršt, ale pouze za cenu nedovoleného zákroku. Nařízený pokutový kop domácí Charvát s jistotou proměnil  a v 60. minutě snížil na 1:5. Konečné skóre stanovil krásně zahraným přímým kopem Komma na 1:6.

"Většinu prvního poločasu jsme odehráli velmi dobře, byli jsme aktivní směrem dopředu, střídali tempo hry a dobře využívali křídelní prostory," hodnotil první půli spokojený trenér FK Čáslav Roman Masopust. "V druhé půli už jsme nehráli tak přímočaře, kombinovali jsme však i nadále velmi dobře, ale převážně přes střed hřiště," přiznal a dodal: "Hosté se i za nepříznivého stavu snažili hrát a po zásluze se jim povedlo skórovat. Nás mrzí jen hluchých deset minut po naší první brance, kdy převládl pocit, že to půjde samo. Jinak samozřejmě spokojenost s výkonem a pochvala pro hráče."

Branky: 60. pok. kop Charvát - 5., 23. Hurda,17. Kurka, 31. Procházka, 39. R. Plíhal, 87. Komma. Rozhodčí: Němeček - Procházka, Novák. Čáslav: Foršt - J. Kraus, Matoušek (70. Oliva), Komma, Procházka - Uher (7. Kurka), Stránský (75. Sladkovský), Masopust, Hurda (60. Havrda) - O. Plíhal - R. Plíhal.

Poděbrady - Čáslav 3:9 (2:5)

Branky: 30. Molič, 32., 43. Hran Ca - 5. Havrda, 12., 41., 61., 77. Sladkovský, 26. Kurka, 28., 34. Švanda, 46. Procházka. Rozhodčí: Procházka - Němeček, Hlavička. Čáslav: Vyhnánek - Kosprd, Vágner, Procházka, Švajc - Kurka, Oliva, Havrda, Černý - Sladkovský, Švanda.