Oba dorostenecké celky FK Čáslav na hřišti Velkého Broku zvítězily

26. srpen 2013, 16:16
(aktualizováno: 26. srpen 2013, 16:17)

Velký Borek - V dalším kole krajského přeboru se čáslavští dorostenci představili na hřišti nevyzpytatelného soupeře z Velkého Borku:

U19: Velký Borek - Čáslav 2:4 (0:2)

Utkání začali aktivněji hosté, vytvořili si několik brankových příležitostí,  ale bohužel bez gólového efektu. Domácí se poprvé osmělili ve 12. min, kdy po centru z pravé strany zůstal na velkém vápně osamocený hráč, ale jeho zakončení šlo mimo branku. V 18. min. se prezentovali pěknou akcí hosté po ose Jelínek - Vaingát. Vzápětí následovala standardní situace a Kareš hlavou nad branku domácích. Ze strany domácích stojí za zmínku akce z 29. min., kdy musí situaci řešit po rychlém průniku hostující brankář Kovařík. Ve 33. min. konečně uhodilo, kdy z mnoha zahraných standardních situací se konečně prosadil Kareš a poslal hosty do vedení 0:1. Neuplynuly ani dvě minuty a na tabuli svítil stav 0:2, střelcem branky je Bilinkiewicz. Ještě do přestávky mohli domácí snížit, ale svoji největší šanci promarnili a nastřelili pouze tyč.

Ve druhém poločasu se nejdříve prezentoval pěknou střelou Kratochvíl, kterou ale domácí brankář kryl. Klid do řad čáslavských přineslav 63. min., kdy opět Kareš a svou druhou brankou zvýšil již na 0:3. Chvíli poté se ze standardní situace prosadili i domácí 1:3. Čáslavští dorostenci nechtěli zdramatizování zápasu připustit a v 67. min. si čtvrtou branku hostů připsal za přispění domácího brankáře Havránek. Tři minuty před koncem ještě domácí korigovali na 2:4 a když se v nastaveném čase neprosadil sám před brankařem v další gólovce hostující Veselý, skončil zápas vítězstvím Čáslavi 4:2

"První poločas moc o fotbalu nebyl, my jsme měli asi patnáct standardních situací, prosadili jsme se z jediné," zdůraznil čáslavský trenér Radek Dobrý a pokračoval: "Domácí míče povětšinou nakopávali a náš způsob hry se jejich stylu přizpůsobil. V druhé části zápasu došlo ke zlepšení v kombinační hře, ale opět se projevila naše slabina, v bránění standardních situací, z kterých jsme obdrželi obě branky. Venku jsme zatím stoprocentní, takže je potřeba tyto body potvrdit doma v příštím zápase proti Neratovicím."

Branky Čáslavi: Kareš 2, Bilinkiewicz, Havránek. Čáslav: Kovařík - Macháček (45. Netáhlo), Šindelář, Kareš, Toman - Vaingát (70. Veselý), Bilinkiewicz, Kratochvíl, Jelínek - Ronovský (75. Zoufalý), Havránek (87. Ježek). Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-08-26 ]]

U17: velký Borek - Čáslav 2:5 (0:3)

Ve druhém utkání chtěli mladší dorostenci navázat na bodový zisk starších kolegů. A jakkoliv byli od začátku aktivnější, góĺově se prosadit se jim dlouho nedařilo. Za zmínku stojí 15. min. a pěkná táhlá střela Semráda a o chvíli později průnik Šlejmara, ale ani on nezakončil přesně. O minutu později kombinační akci rozjel Fuxa a zakončoval Šmatlán, ale skóre se neměnilo. Ve 23. min. vyzkoušel pozornost domácího brankaře z trestného kopu Richard.

Do vedení poslal hosty Basl a to hlavou po rohovém kopu 0:1. Tato branka přinesla na kopačky hostů klid. Ve 28. min. centroval zprava Šmatlán a na druhé tyči si na míč naskočil Semrád - 0:2. Další navýšení skóre měl na kopačce Ježek, ale tomu míč v rozhodující chvíli uskočil. Poločasový stav nakonec uzavřel dorážkou Masopust 0:3.

Druhý poločas začal nekoncentrovaností hostů, kdy při úvodní rozehrávce chybovali, z toho pramenila standardní situace a k odraženému míči se dostal nepokrytý domácí hráč - 1:3. O tři minuty později se pustil do sóla Petržilka, který byl zastaven jen za cenu faulu a sám postižený penaltu proměnil - 1:4. Šancí si Čáslavští připravili opět hodně, v další trefil Tuzar tyč. V 63. min. střídající Lebduška předložil Petržilkovi a ten upravil na 1:5. Sám Lebduška se mohl prosadit o dvě minuty později, kdy mu předložil krásný míč Šmatlán, ale míč skončil vedle domácí branky. Do seznamu střelců se mohl zapsat i Tuzar, ale v tváři tvář domácímu brankářovi neproměnil. V 70. min. hosté chybovali v rozehrávce na vlastní polovině a domácí snížili na přijatelných 2:5. V poslední šanci zápasu ještě odmítl hattrick Petržilka.

"Zasloužené vítězství se spoustou šancí, takže mělo být i výraznější," shrnul zápas trenér Čáslavi Radek Toman a navázal: "U lepších soupeřů by nás toto neproměňování mohlo mrzet. Škoda špatného vstupu do druhého poločasu, kde jsme přišli zbytečně o čisté konto."

Branky Čáslavi: Petržilka 2, Basl, Semrád, Masopust. Čáslav: Gajdošík - Pavlík, Basl, Richard, Semrád - Petržilka, Masopust, Fuxa, Šmatlán - Šlejmar (53. Lebduška), Ježek (48. Tuzar). Trenér Radek Toman.