Oba výběry OFS Kutná Hora obsadily ve středečním turnaji na Strahově druhá místa

3. duben 2014, 10:19
(aktualizováno: 3. duben 2014, 10:19)

Strahov - Středeční den trávili mladí fotbalisté z týmů OFS Kutná Hora na prosluněném Strahově, kde se zúčastnili jarního turnaje výběrů OFS. Hrálo se stejně jako na podzim s OFS Mladá Boleslav a OFS Beroun.

Suverénní výběr OFS Beroun ani tentokrát nedal našim výběrům šanci a suverénně postoupil do další fáze Danone cupu. Oba kutnohorské výběry obsadily shodně druhá místa, když s mladoboleslavským týmem vybojoval starší remízu a mladší zvítězil.

Výběry U12

Prvním utkání s boleslavským výběrem kluci z Kutnohorska odehráli relativně slušně. Oproti podzimu výrazně kvalitnější tým soupeře se ujal vedení po rychlém brejku, nicméně Tůma a po něm Čermák otočili skóre v prospěch OFS Kutná Hora. Soupeř vyrovnal, Krištofík opět strhl vedení na  stranu Kutné Hory. Na další vyrovnání odpověděl další vedoucí brankou Tůma. Ve druhém poločase pro změnu otočil skóre dvěma góly soupeř a nám se povedlo z mnoha šancí pouze vyrovnat, díky Čermákovi.

"Měli jsme zhruba dvakrát více šancí než soupeř. Ten těžil z rychlých protiútoků. Vzhledem k tomu, že Vyhnánek zlikvidoval pokutový kop, hodnotím remízu jako zaslouženou," shrnuli zápas trenéři.

Ve druhém utkání s Berounem OFS Kutná Hora nastoupil s defenzivní taktikou. Soupeř totiž nastřílel mladoboleslavskému výběru neuvěřitelných 22 branek, z toho 15 v prvním poločase. Kutnohorští se od začátku bránili a měli i štěstí. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení až v závěru poločasu. Za Kutnou Horu snížil Tůma, který využil zaváhání brankáře. Dokonce mohli i vyrovnat, ale samostatné úniky Tůma ani Čermák gólově nezakončili. Ve druhém poločase hráčům z Kutnohorska docházely síly, což se vzhledem k počtu hráčů nechalo očekávat.

"Druhé utkání bylo pro nás fyzicky náročné. Kluci se snažili, soupeř byl ale kvalitní a je třeba uznat, že nás ještě podržel Vyhnánek v bráně a měli jsme i štěstí," řekli k zápasu trenéři.

OFS Kutná Hora: Vyhnánek - Mertl, Danko, Truksa - Čermák, Tůma, Pleva - Krištofík.

Výběry U11

V utkání s boleslavským výběrem Kutná Hora dokázala vyhrát tři ze čtyř miniutkání (hrálo se na dvou hřištích současně, dvakrát pětadvacet min.). Tým D. Truksy zdolal soupeře 8:5 a 5:1, tým Z. Hadrovského opouštěl plochu po výsledcích 3:0 a 1:2. Branky stříleli 7x Miláček, 3x Štoček, 2x Vokoun, 2x Záruba, Žilka, Šveřepa, Štoček.

Proti výběru OFS Beroun, který byl i v této kategorii suverénní, Kutnohorští drželi krok první poločas a poté odpadli. Výsledky: 6:7, 4:11 (tým A – branky: 4x Miláček, 2x Štoček, 2x Skalický, Šveřepa, Čálek), 2:8, 2:11 (tým B – branky: 2x Vokoun, Douda, Venhoda).

OFS  Kutná Hora A: Žilka, Hronovský - Miláček, Šveřepa, Štoček, Filípek, Čálek, Skalický. Trenér D. Truksa.
OFS Kutná Hora B: Duras, Kutílek - Zelinka, Kvěch, Douda, Vokoun, Záruba, Fidra, Venhoda. Trenér Z.  Hadrovský.

"Na výsledcích se projevila skladba výběrů jednotlivých OFS. Zatím co okres Beroun nemá žádné Středisko mládeže, my i Mladá Boleslav ho máme. A hráči, hrající v klubech s licencí SpSM nesmí ve výběrech OFS figurovat," upozornili trenéři a pokračovali: "Celkově ale musím kluky pochválit, oproti podzimu podaly oba týmy kvalitnější výkony a hráči vstřelili i více branek."

Komise mládeže OFS Kutná Hora děkuje všem klubům, které vyslaly své hráče do výběrů. A samozřejmě mladým fotbalistům za vzornou reprezentaci svých mateřských klubů.