Otestovali dorostence Papouška, Bareše a Kácovského

19. listopad 2009, 23:30

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora po úspěšném podzimu v I. A třídě sehráli přátelské utkání s AS Pardubice. Týmem, který po podzimu o sedm bodů vede tabulku pardubického krajského přeboru a je velmi žhavým kandidátem na postup do divize. Hosty do Kutné Hory přivedl Roman Oliva, někdejší trenér Kutné Hory.

Kutná Hora - Pardubice 1:6 (0:6)

Kutnohorský trenér Radim Truksa proti mistrovským zápasům dal příležitost dalším hráčům a zamíchal se sestavou. Domácí vůbec nezachytili začátek a už po čtvrt hodině prohrávali 3:0, když jim v pokutovém území dělal největší protíže Kočí. Ten se před malým čtvercem prosadil po dvou minutách po trestém kopu, v 7. minutě úspěšně zakončil akci Pardubic po pravé straně a ve 13. min. Ujec šikovně prostrčil balón Kopřivovi - 0:3. Za první poločas gólmana Hrdinu ohrozil jen T. Šváb, jenže v 15. min. mířil jen doprostřed brány. Ve 25. min. Kočí upravil už na 0:4 a stejný hráč zvýšil hlavou po trestném kopu od rohového praporku už na 0:5. Minutu před přestávkou prošla přihrávka pokutovým území až k Daňkovi, který míč uklidil k tyči - 0:6.

Druhý poločas už byl daleko vyrovnanější: V 52. min. po rohovém kopu M. Šváb nastřelil břevno pardubické brány, v 57. min. Kozel mířil nad a čestného úspěch se Kutnohorští dočkali v 66. min., kdy po dalším rohovém kopu Hačka prostřelil chumel hráčů v pokutovém území. V kutnohorské dresu dostali příležitost i dorostenci - Bareš, Papoušek a Kácovský.

Branky: 2., 7., 25.,. 40. Kočí, 13. Kopřiva, 44. Daněk - 66. Hačka. Rozhodčí: Rynda - Linhart, Volf. Bez karet. Kutná Hora: Hájek (46. Vavřina) - Bareš (46. Kácovský), M. Tomíšek, M. Šváb, Kozel - Hačka, T. Šváb (50. Skokan), Doležal, Potůček (46. Papoušek) - Brant (46. P. Růžička), Kureš. Trenér Radim Truksa. Pardubice: Hrdina (46. Báča) - Daněk, Šmeral (46. Jan Kovařík), Hanovec, Pitterle (64. Šmeral) - Felcman, Kopřiva, Sadílek, Jak. Kovařík (46. Moravec) - Ujec (64. Jak. Kovařík), Kočí. Trenér Roman Oliva.