Po náročné sobotě dali více gólů uhlíři

22. červen 2009, 20:31

Uhlířské Janovice - Netradičně v neděli si zajela Viktoria Sedlec do Uhlířských Janovic odehrát poslední zápas okresního přeboru. Trenérské duo Viktorie Jiří Vopatřil a Milan Ulman postrádali Hvězdu, Kožnara, Neubauera a Michala Šilhána. Naopak do sestavy se vrátili Stolín s Marcelem Poulem. Do branky Sedlece se opět postavila hrající legenda Milan Ullman. Domácímu trenéru Liboru Jelínkovi chyběli Cipro, Dudek a Srba, naopak z A týmu povolal M. Kopeckého a Honzu Jíchu.

U. Janovice B - Sedlec 4:2 (1:0)

První poločas se převážně hrálo na půlce Viktorky. Uhlíři sice drželi míč na svých kopačkách a měli míč na svých kopačkách, ale ze své převahy nic nevytěžili. Viktorka pokrývala prostor ve středu hřiště. Nabíhala si do volných prostorů a vyrážela do rychlých protiútoků. Útočníka Jíchu si vzal na starost Jaroslav Poul. První pokus o střelu na svatyni Ullmana byl ve 13.min., když stoper Strnad vypálil před velkým vápnem, poté co postupoval ve středu hřiště. Hráči Viktorky byli seřazeni v řadě ve vápně. Jeho střela letěla jen do ochrané sítě. V 19. min. po přihrávkách Hyky, Spáčila a Vavřiny, který nahrával Stolínovi, mohla Viktorka ohrozit brankáře Kulhánka. Ten však svým včasným vyběhnutím zmařil Stolínovi jeho šanci na úspěšné zakončení. První poločas rozhodčí Michal sice nechal plynulou hru. S tvrdou hrou se musela vypořádat Viktoria Sedlec. Některé fauly nebyly odměněny ani žlutou kartou. Jako v 23. min. když byl faulován Honza Vavřina. To byl zákrok na zlomení nohy. Přestože se faul písknul, karta nebyla udělena žádná. Ve 28. min. si na Macháčkův trestný kop z levé strany naběhnul kapitán Zdychynec, ale k zakončení se nedostal, protože při zpracování mu míč odskočil. Poprvé osobě a dal vědět Kopecký ml. ve 35. min., když střelu z velkého vápna vypálil na sedleckého brankáře. Ullman jeho střelu přehledem ztlumil, protože letěla do prostřed brány. O minutu později se k zakončení dostal Vavřina poté, co Jaroslav Poul odkopnul míč dopředu a založil tak protiútok. Tentokrát pro změnu zbrkle zakončil Honza Vavřina a jeho pokus skončil v ochrané síti. Zbrklost a nepřesnost v koncovce byla příčinou, proč Viktorka nedala branku v prvním poločase. Ve 37. min. Kocourek ml. dostává žlutou kartu. Když už se zdálo, že půjde Viktorka do kabin za bezbrankového stavu, tak inkasovala. Taktických rad se držela jen do 40. min. V 40. min. propadl v souboji Hyka s Jíchou, když nedokázal odvrátit míč do autu. Jícha z levé strany přihrál nabíhajícímu kapitánovi Föstrovi, který z malého vápna vstřelil první branku zápasu. Brankář Ullman se nestačil přesunout 1:0.

Do druhého dějství nastoupila Viktorka aktivněji.V 53. min. mohla vyrovnat na 1:1 Podobně jako ve 36. min. ž Hyka odkopnul míč dopředu a založil tak protiútok, protože uhlířský obránce balón podskočil. Odražený míč se dostal ke Stolínovi. Kdekdo čekal střelu po zemi, kličku nebo bombu. Stolín se snažil přehodit Kulhánka před velkým vápnem. Ale trefil jen brankářovy rukavice. Sporné ofsajdy nastaly v 59. min. a 63. min., odmával je domácí pomezní. Nejprve Marcel Poul z pravé strany přihrál napříč vápnem Vavřinovi. O čtyři minuty později kapitán Zdychynec poslal kolmici na Reicherta, ale ten byl podle mínění pomezního v postavení mimo hru. Rozhodčí Jan Michal z Malína byl nejslabším článkem celého utkání. Svými špatnými verdikty zbytečně zápas vyhrotil. Největší perlu předvedl v 66. min., když udělil dvakrát za sebou žlutou kartu hráči Kocourkovi ml. za stejný přestupek. A to za bránění v rozehrávce sedleckému týmu. Přitom první žlutou kartu dostal Kocourek ml. ve 37. minutě. Uhlíři tak hráli v 66. min. o deseti. Nečekaně v přesilovce hosté inkasovali z protiútoku. V 72. min. Kopecký ml. se kličkami zbavil obránce a z hranice šestnáctky pravou nohu vystřelil. Kopeckého technická střela se zatočila k levé tyči 2:0. O minutu později se síly na hřišti v počtu hráčů vyrovnaly. Předčasně do sprchy šel po druhé žluté kartě stoper Macháček. V 76. min. rozhodčí posoudil souboj dvou osmiček Zdychynec – Kopecký ml. ve vápně jako faul ze strany Zdychynce. Přitom kapitán Zdychynec čistě odkopnul míč Kopeckému. Ale rozhodčí byl jiného názoru a nařídil pokutový kop. Což se nelíbilo Hykovi, který dostal červenou kartu za nesportovní chování. K penaltě se postavil Kopecký st. a s přehledem ji proměnil 3:0. Po celý zápas Viktorka tahala za kratší konec provazu. I přestože Viktorka hrála o devíti a za nepříznivého vývoje, nadále se tlačila do útoku. Uhlíři vystřídali a na hřišti to bylo znát. Viktorka snížila v 78. min. na 3:1. Postaral se o to střídající Petr Reichert. Po přihrávce Jaroslava Poula z pravé strany trefil skákající a proměnil. Pro Reicherta to byla první branka na jaře za áčko.V 82.min. vstřelil svoji druhou branku zapasu Reichert. Stolín přihrál do vápna Reichertovi, který pohotovým skluzem k pravé tyči snížil na 3:2. Brankář Kulhánek šel na opačnou stranu. V 89. min. Kopecký ml. poslal do brejku Honzu Jíchu, který z pravé strany z velkého vápna přes obránce prostřelil padajícího Ullmana a upravil tak na konečných 4:2 pro domácí.

Branky: 40. Förster, 72. M. Kopecký ml., 77. M. Kopecký st., 89. Jícha - 78., 82. Reichert. Rozhodčí: Jan Michal. ŽK: Vl. Svoboda, L. Kocourek ml., - Stolín, M. Poul, Macháček, Hyka. ČK: 66. L. Kocourek m. - 76. Macháček. U. Janovice B: T. Kulhánek - Šauer, Strnad, Meloun, Hrbek - Vl. Svoboda, M. Kopecký ml., L. Kocourek ml., Forman (75. M. Kopecký st.) - Jícha, Förster (78. Kocourek). Trenéři Radek Förster a Ladislav Lukucz. Sedlec: Ullman - Hyka, Macháček, Zdychynec, J. Poul - M. Poul, Jak. Spáčil, L. Tvrdý (64. Němec), Vrba - J. Vavřina (61. Reichert), Stolín. Trenéři Milan Ullman, Jiří Vopatřil.