Po remíze se Suchdolem přidal Malín druhý bod v penaltovém rozstřelu

10. listopad 2018, 17:12

Malín - Fotbalisté Sokola Malín v zápase 12. kola okresního přeboru hráli o udržení pozice v čele tabulky. Hostili totiž třetí Suchdol a v případě prohry je o první příčku mohly připravit Paběnice:

Malín - Suchdol 1:1 (1:1)

Nejprve se hrálo spíše na malínské polovině hřiště, Suchdolští přesně kombinovali a výsledkem byla v 16. min. kolmice do obrany, M. Vojtíšek neudržel L. Laštovku a hosté vedli 0:1. V 19. min. mohl Suchdol své vedení pojistit, jenže L. Laštovka v malém vápně netrefil Böhmův nastřelený míč z pravé strany. Postupem času se těžiště hry přeneslo na hostující polovinu, ve 28. min. gól Martínka rozhodčí ještě pro ofsajd neuznali, ale další šance na sebe nenechaly dlouho čekat: Ve 30. min. Martínkovu teč trestného kopu T. Vojtíška skvěle vytáhl Čižinský na roh, ve 33. min. už ale Mukařovský také po rohu vrátil balón hlavou k přední tyči - 1:1. Ještě do přestávky Malínští zahrávali několik rohů, dalšího gólu se už ale nedočkali.

Hned po přestávce byli blízko druhé brance hosté: Po pěkné a rychlé kombinační akci se v malínské šestnáctce uvolnil Biroš, ovšem zakončení mu nevyšlo, míč vykopl nohou gólman Pospíšil. Malínský brankář zasahoval opět v 65. min., kdy vytáhl utěšenou střelu Pacáka na roh, v 71. min. Pacák z trestného kopu ze střední vzdálenosti napálil míč do břevna a tak se na stavu už nic nezměnilo.

V penaltovém rozstřelu nejprve Čižinský vychytal M. Vojtíška, aby Pospíšil zlikvidoval pátou penaltu Suchdola a střelce Herouta. V následné "náhlé smrti" nedal DOlejš a tak si bonusový bod připsali domácí.

Dva body domácí trenér Tomáš Vojtíšek bere. "Čtyři lidi nám hráli se zraněním a na střídačce už nemáme nikoho, zbytek je zraněný tak, že asi nedohraje ani sezonu," vysvětlil a dodal: "Zápas byl vyrovnaný, divákům se snad líbil. Penalty jsou už loterií."

Suchdolský kouč David Čižinský je z jednoho bodu zklamaný. "Měli jsme mít tři body, šance jsme na to měli," řekl. "Domácí měli jednu příležitost a jednu standardku, kterou jsme nepokryli. Až na druhých dvacet minut prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Nedali jsme šance, které jsme měli, a nebo je nedotáhli do lepšího konce. Ještě jsme nedali pátou penaltu, je to strašná škoda, jeden bod je málo," opakoval.

Pokutové kopy 6:5. Branky: 33. Mukařovký - 16. L. Laštovka. Rozhodčí: Uher - Sojka, Herda. ŽK: T. Vojtíšek, Rathauz - Zelenka. Diváků: 80. Malín: Pospíšil - M. Vojtíšek, Rathauz, P. Štoček, Rezler - Málek (76. Jeřábek), T. Vojtíšek, L. Kraus, T. Čížek - Martínek (85. Novotný), Mukařovský. Trenér Tomáš Vojtíšek. Suchdol: Čižinský - Biroš, Volný, Procházka, Zelenka - Böhm, Pacák, Herout, L. Laštovka (84. Langmajer) - Zelený (70. Dolejš), Langr. Trenér David Čižinský.

1 Paběnice 12 9 1 0 2 33:9 29
2 Malín 12 9 1 0 2 31:15 29
3 Suchdol 12 7 1 1 3 29:12 24
4 Tupadly 11 5 3 1 2 20:13 22
5 Kaňk 10 6 1 0 3 23:10 20
6 Zbraslavice 12 4 4 0 4 19:28 20
7 Malešov 12 6 0 0 6 30:23 18
8 Sedlec 12 4 2 0 6 23:29 16