Po soustředění změřili síly s Viktoriány

27. leden 2010, 14:28

Plzeň - Fotbalisté FC Zenit Čáslav po soustředění nastoupili k dalšímu přípravnému střetnutí. Ve středu byli hosty prvoligové Viktorie Plzeň.

Plzeň - Čáslav 1:0 (1:0)

Na skvěle připraveném umělém povrchu byli Západočeši po většinu utkání lepším týmem a po zásluze se radovali z vítězství 1:0. Jedinou branku si v prvním dějství připsal navrátilec Lecjaks.

V Luční ulici se dlouho hrál fotbal bez výraznějších šancí. Viktoriáni, kteří nastoupili bez opor Hotvátha, Petrželi nebo Davida Bystroně, byli sice lepším týmem, ale proti dobře pracující defenzivě soupeře se dlouho neprosazovali. Naopak na druhé straně se po dvaceti minutách osmělili také hosté a Martin Ticháček musel v krátkém sledu vytáhnout dva skvělé zákroky. Poté opět převzali iniciativu domácí, v jejichž středu hrál prim mladý Ladislav Darida. Právě benjamínek týmu se po půlhodině vymotal z obležení několika protihráčů a předložil balon Lecjaksovi. Ten se prohnal podél lajny a jeho prudký střílený centr si Tomáš Poštulka srazil do branky.

Do druhého poločasu vystřídal Pavel Vrba hned několik fotbalistů, na obrazu hry se však nic nezměnilo. Stále se bojovalo především ve středu hřiště, ojedinělé šance si pak připisovali především fotbalisté v červeném. Dvacet minut před závěrečným hvizdem vyzval Ladislav Darida dvakrát během dvou minut do zakončení Davida Střihavku, ale ten ztroskotal na hostujícím gólmanovi, stejně jako dorážející Ondra Vrzal. V závěru ještě viktoriáni přečkali nebezpečnou standardku z 20 metrů, a po vítězství 1:0 se tak mohli radovat z šesté výhry v sedmém přípravném utkání.

"O výsledek tolik ani nešlo. Jsem rád, že jsme utkání zvládli stran bojovnosti, ale předem dopředu jsem čekal proti druholigovému soupeři větší kvalitu. Opět mě přesvědčil mladý Darida, který zatím stabilně podává výborné výkony. Naopak někteří hráči z kádru budou muset hodně přidat," zhodnotil trenér Pavel Vrba, který vzápětí dodal: "Do ligy zbývá ještě měsíc, ale samozřejmě se mi kostra sestavy již v hlavě rýsuje. Na turnaji v Rusku a následně na soustředění ve Španělsku již budeme finišovat."

Se zápasem čáslavský trenér Zdenko Frťala vyjádřil spokojenost. "Plzeň má svou kvalitu a odehráli jsme dobré utkání s šancemi na obou stranách," shrnul stručně středeční střetnutí. Ke změnám v hráčském kádru zatím nedošlo. "Všichni jsou zdraví," přinesl fanouškům čáslavské kopané pozitivní zprávu.

K dalšímu střetnutí Zenit nastoupí už v sobotu. "Od 11 hodin sehrajeme zápas s Českými Budějovicemi na hřišti pražské Aritmy," naplánoval sekretář klubu Ivo Ducheček.

Branka: 30. Lecjaks. Plzeň I. poločas: Ticháček – Navrátil, Hájovský. Rada, Lecjaks – Limberský, Rada, Darida, Rezek - Bakoš, Vaněček. Plzeň II. poločas: Ticháček – Navrátil, Lecjaks, Hájovský, Rožman – Presl, Darida, Jiráček, Vrzal – Krbeček, Střihavka. Čáslav: Poštulka (46. Fryšták) - Petričko, Ptáček, Shelenkov, Růžička - Nitrianský, Dobal, Šisler, Hlava, Pacák - Džafič. Dále střídali Kotrba, Fikejz, Kunášek, Ricka, Haniak, Procházka. Trenér Zdenko Frťala.