Podolské Kobylky se konečně výrazně prosadily, soupeři naložily šest branek

11. březen 2018, 18:32

Čáslav - Na umělé trávě v Čáslavi fotbalisté FC Bílé Podolí narazili na SK Habry. Tým, kterému po podzimní části patří druhá příčka tabulky I. B třídy, skupina A Kraje Vysočina:

Bílé Podolí - Habry 6:4 (2:1)

Na vedoucí branku Švadlenky po Jansově přihrávce odpověděl soupeř za pět minut vyrovnáním, když potrestal chybu stopera. Za minutu ale Podolští opět vedli, když Netáhlo vsítil krásný gól hlavou z velkého vápna po trestném kopu.

Ve 49. min. průnik Pulkerta hosté zastavili až faulem v pokutovém území a penaltu proměnil Fejfar - 3:1. Z rychlého protiútoku Habry korigovaly výsledek na 3:2, v 70. min. ale Čakovský po dalším průniku Pulkerta zvýšil na 4:2. O dvě minuty později si branku připsal i Pulkert, tentokrát po úniku Jelínka. "Potom hosté po hloupé chybě brankáře a později i chybné malé domů upravili na 5:4," popisoval zápas trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. Poslední slovo měli ale domácí, když Netáhlo na zadní tyči po rohu Fejfara hlavou potvrdil výhru na 6:4.

"Jsem spokojený, konečně jsme byli efektivní v koncovce," uvedl kouč. "V prvním poločase jsme kromě dvou gólů měli další šance, dvakrát jsme nastřelili břevno," doplnil a pokračoval: "Mrzí mě hloupé góly, které jsme dostali, výsledek mohl vypadat ještě lépe. Dneska se nám ale dařilo, byl bych rád, kdyby to takto pokračovalo."

Branky B. Podolí: 25. Švadlenka, 31., 87. Netáhlo, 49. Fejfar, 70. Čakovský, 72. Pulkert. B. Podolí: Dastych (46. Staš) - Jak. Fejfar, Šálený, Kupka, Jansa - Čakovský, Jos. Fejfar, Netáhlo, Pulkert - Chmelař, T. Švadlenka. Střídali L. Štoček, Jelínek. Trenér Bohuslav Šváb.