Přelouč slavila sto let, pozvala si Čáslav

4. červenec 2009, 20:19

Přelouč - Místní fotbalový klub sobotu věnoval oslavám stého výročí založení. Vrcholem měl být zápas se Spartou Kutná Hora, nakonec pořadatelé plakáty přelepili a pozvali druholigový FC Zenit Čáslav. Ten, ačkoliv v rodící se sestavě, neměl s domácím účastníkem I. B třídě větší potíže.

Přelouč - Čáslav 0:6 (0:4)

Přípravu v Čáslavi začal Schut, který ale odešel do Plzně. Skončili také někteří Slováci, naopak trenér Přemysl Bičovský mohl postavit Radoslava Augustina z Bohemky, Vladimíra Dobala z Č. Budějovic, Mateje Rožnika z Trenčína a dorostence Vojtíška, Zadinu, M. Kročáka a Šindeláře, který z čáslavského dorostu odešel před časem do Slavie. Někteří zkušení hráči dostali v sobotu volno - jako například Kotrba, Vít, Brezinský, Skoupý nebo Radim Holub. Také nový útočník z Ostravy, Srb Miroslav Markovič dostane první příležitost na turnaji v Žirovnici.

Z úspěšného týmu Čáslavi se na hřišti v prvním poločase objevili jen Brunclík a Haniak, ve druhém poločase Fikejz a Peškar. Na první pohled bylo vidět, že hráči jsou spolu na hřišti poprvé, přesto spolupráce M. Sedláčka s Dobalem a Augustinem může být příslibem do budoucna. Právě boleslavský Michal Sedláček ve 13. min. otevřel skóre, o minutu později Dobalovi sudí gól upřeli kvůli ofsajdu a ve 22. min. Petr Janda v šestnátce uvolnil M. Sedláčka, který zvýšil na 0:2. Ve 34. min. Dobalovu přihrávku přetavil v třetí gól Augustin a skóre prvního poločasu uzavřel ve 39. min. Dobal ranou ze střední vzdálenosti k tyči.

Po přestávce pálil Peškar z trestného kopu do břevna, výborný gólman domácích Poříz s pomocí tyče vytáhl v 83. min. Petričkův trestný kop. Teprve potom se hosté dočkali páté branky: Po závaru před přeloučskou bránou míč do sítě doklepl Ručka. Konečný stav uzavřel minutu před koncem Rožnik, který bezpečně zakončil samostatný únik.

Branky: 13., 22. M. Sedláček, 34. Augustin, 39. Dobal, 84. Ručka, 89. Rožnik. ŽK: Váša (P). Přelouč: Poříz - Váša, Beránek, Hladík, Heřmánek - Ulrich, Novotný, Ročín (39. Machačín), Novák - Cychra, Janecký. Trenér Václav Slavík. Čáslav I. pol.: Houdek - Brunclík, Petričko, Ručka, P. Janda - Goumbi, Dobal, Haniak, M. Sedláček - Vojtíšek, Augustin. Čáslav II. pol.: Zorič - Zadina, Petričko, Ručka, P. Janda - Šindelář, Wolf, M. Kročák, Peškar - Fikejz, Rožnik. Trenér Přemysl Bičovský.