Premiérové body zajistil v nastavení Petr David

17. listopad 2009, 22:50

Červené Janovice - Ve sváteční úterý se na červenojanovickém stadionu sešli fotbalisté domácí rezervy a Ratají n. S. B, aby dohráli utkání 9. kola IV. třídy - skupina B. Předchozích dvanáct střetnutí červenojanovičtí mladíci prohráli a proto se v posledním duelu chtěli pokusit vůbec o první podzimní body. Hosté dorazili s deseti zkušenějšími borci, kteří dlouho drželi šanci na remízu.

Č. Janovice B - Rataje n. S. B 1:0 (0:0)

Hosté se pochopitelně nehrnuli do žádných velkých akcí, ovšem hráčům Červených Janovic v prvním poločase vázla kombinace. K ohrožení soupeřovy brány se dostávali sporadicky a když už se jim vrátka pootevřela, stál proti ním velezkušený gólman Roman Tvaroha. Ve 28. min. Picka z pravé strany hledal před malým vápnem Uhra, jenž si ale neporadil. S blížícím se koncem prvního dějství sílil tlak domácích, ve 40. min. Tvaroha vytáhl hlavičku Uhra po rohovém kopu a tak se na stavu nic nezměnilo.

Převaha domácích podpořená hrou "z kopce" byla po přestávce ještě zřetelnější. Jenže Tvaroha se zaskočit nenechal, naopak se mohli prosadit hosté: V 51. min. se Mejstřík dostal do úhlu a trefil jen boční síť, v 66. min. postupoval na brankáře Houdka osamocený V. Novotný, ale vytěžil jen roh. Když už se zdálo, že v posledním mistrovském fotbalovém utkání na Kutnohorsku roku 2009 gól nepadne, přišla první minuta nastavení: David se na pravé straně nadechl k individuálnímu průniku, prošel přes tři hráče a ranou k přední tyči rozhodl - 1:0.

Branka: 90.+1 David. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: David - I. Pana, Kozlík. Č. Janovice B: Houdek - Zoufalý, L. Červinka, J. Laudát, Zdeněk (83. T. Dvořák) - David, Uher, B. Laudát ml., J. Červinka (58. Zerzánek) - Picka, Nováček. Rataje n. S. B: Tvaroha - Kozlík, St. Sadílek, Kocourek, Vinický - I. Pana, L. Novotný, Mejstřík - J. Novotný, V. Novotný.