Premiérový gól za áčko zaznamenal ve středu dorostenec FC Zenit Čáslav Michal Žiak

16. únor 2011, 16:06
(aktualizováno: 16. únor 2011, 17:35)

Čáslav - Po dlouhé době se fotbalisté FC Zenit Čáslav představili doma. Na vlastní umělé trávě ve středu krátce po obědě přivítali čtvrtý tým podzimní tabulky ČFL SK Hlavice. Čáslavští se dokázali prosadit střelecky, mezi autory gólů se zapsal i dorostenec Michal Žiak.

Čáslav - Hlavice 7:1 (3:0)

První poločas ovládli domácí. Už z počátečního náporu Džafič z dobré pozice trefil jen gólmana, po rozehraném rohu zastavila Šislerovu hlavičku vzdálenější tyč hlavické brány. V 6. min. po dalším závaru Džafič tentokrát neprostřelil hradbu těl před sebou, o chvíli později se už ale dočkal: Ptáček dlouhým křižným pasem přenesl hru, Kotrba z první přihrávky vysunul právě Džafiče, který přeloboval vybíhajícího Opatřila - 1:0. Tlak Zenitu tím ale neskončil, Džafič po dalším ze závarů pálil jen do břevna, v 17.  min. pohotové ráně Mojdla chybělo jen pár centimetrů. Ve 30. min. zvýšil Ptáček po trestném kopu Prášila - 2:0 a až teprve potom hosté vážněji zahrozili, když Fösterův trestný kop z pětadvaceti metrů poslal balón od tyče ven. Ve 41. min. faul na Haniaka potrestal z pokutového kopu Šisler - 3:0.

Další penaltu zahrával Šisler už po dvou minutách druhého poločasu, když ve vlastní šestnátce zahrál rukou Svojtka - 4:0. Ve druhém poločase už čáslavských šancí ubylo, ale ani hosté si nic vážnějšího nevypracovali. V 60. min. sice Ujec mířil k tyči, ovšem Ducheček byl na zemi včas. Čestného úspěchu se SK Hlavice dočkal v 63. min., když se za domácí obranu protáhl střídající Dorotík - 4:1. Závěr už se ale nesl v režii Zenitu. V 79. min. Prášil pohotově ztrestal chybnou rozehru soupeřovy obrany, o necelé dvě minuty později gólman Opatřil vyrazil Kunáškovu ránu jen před sebe, kam dobíhal Špidlen - 6:1. Skóre uzavřel v poslední minutě Žiak, kterému míč z levé strany předložil Fikejz - 7:1.

"Zápas měl z naší strany velmi dobré chvilky, ale i ty slabší," hodnotil středeční střetnutí čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "Těch dobrých chvilek bylo ale více, líbila se mi hlavně první polovina zápasu. Naše kvalita se projevila, jsem rád, že se střetnutí hrálo. I když pro soupeře výsledek vypadá hrozivě, patří ke špičce ČFL a svou kvalitu má," upozornil trenér a doplnil: "Potvrdili jsme, že když chceme, hrát dokážeme."

V prvním poločase Čáslavští často stříleli, předvedli i pár přímočarých kombinací. "Právě častější střelba mě na prvním poločase zaujala nejvíce. Právě zakončení bylo po utkání s Pískem kritzováno nejvíce," potvrdil Oldřich Abrhám. Karel Hejný zůstane na marodce ještě asi čtrnáct dní, s ostatními marody to ale vypadá lépe. "Brankář Bárta podstoupil drobný zákrok, během pár dní by měl být v pořádku. Trénovat - i když individuálně - začal i Filip Racko," uzavřel Oldřich Abrhám.

K dalšímu střetnutí FC Zenit Čáslav nastoupí v sobotu ve 13 hodin v Praze na Střížkově, kde se poměří s Mostem.

Branky: 7. Džafič, 30. Ptáček, 41. pok. kop, 47. pok. kop Šisler, 79. Prášil, 81. Špidlen, 90. Žiak - 63. Dorotík. Rozhodčí: Pudil. Čáslav: Ducheček - Haniak, Ptášek, Šisler, Kotrba - Šturma (70. Žiak), Prášil, Mojdl - Džafič (46. Špidlen), Růžička (46. Kunášek) - Húšťava (46. Fikejz). Trenér Oldřich Abrhám. Hlavice: Opatřil - Kalát, Svojtka, Novotný, Křižan - Smrž (75. Föster), Košňovský, Wágner, Föster (46. Dorotík) - Němec (46. Zsabo), Ujec. Trenér Jaroslav Dočkal.