Příprava čáslavské mládeže se rozběhla naplno

21. leden 2010, 18:55

Čáslav - Zprávy ze zimní přípravy celků mládeže fotbalového klubu FC Zenit Čáslav:

Tuzar nejlepším gólmanem turnaje

Turnaje pořádaného ABC Bráník se zúčastnil B-tým mladších žáků. Výborné obsazení, mj. Příbram, Viktoria Žižkov, Bráník, Motorlet, nechalo očekávat těžká utkání. Čáslavské naděje se soupeřů nezalekly a dosáhly velice dobrých výsledků – nejprve zdolaly Podolí Praha 1:0 (branka: Tuzar), druhý zápas P.Kopaninu 2:0 (branky: Hurda, Kábrt) s v boji o první místo ve skupině remizovaly po vyrovnaném průběhu s Bráníkem A 0:0. Z druhého místa tak postoupily do semifinále, kde smolně prohrály s Motorletem 1:0 brankou v poslední minutě. Bohužel branku se jim nepodařilo vstřelit ani v boji o třetí místo a po další bezbrankové remíze s Bráníkem – tentokrát B, přišla prohra na penalty a konečné čtvrté místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Lukáš Tuzar, který v bráně zaskočil po prvním utkání za zraněného Šimůnka.

Turnaj přípravek v Heřmanově Městci

Silně obsazeného turnaje v Heřmanově Městci se zúčastnila přípravka roč. 2000. Výsledky svýh svěřenců shrnul asistent trenéra Tomáš Zdeněk: "V prvním zápase jsme nastoupili proti FK Pardubice A. Tento tým velmi dobře kombinoval, a každou chybu trestal. V prvních dvou minutách jsme prohrávali 0:2. Pak přišla chvíle kdy náš útok pronikl za polovinu a Václav Bašek upravil na 2:1. Bohužel chyby jako nepřesné přihrávky, chybná rozehrání, nás stály prohru vysoko 1:11.

V dalším zápase jsme nastoupili proti FK Náchod. Kdy utkání bylo celkem slušně zahráno, avšak šance, do kterých jsme dostali nebyly potrestány. Převaha a zkušenost sehraného, a technicky vyspělého týmu nás stála prohru 1:5 (branka: Vajgl ).

Třetí zápas proti FC Jihlava se odehrával ve velmi dobré naději na výsledek, kdy naši velmi dobře bránili a kombinovali. V první části zápasu, po špatné rozehrávce vraceného míče jsme vedli 1:0, soupeř skóroval, dále pronikl Málek a upravil na 2:1. V posledních dvou minutách však, hráči již udělali několik chyb. Z rohu soupeř po chybě brankáře vyrovnal na 2:2, a v posledních několika vteřinách znovu skóroval. Výsledek 2:3 ( Vavřina, Málek ). Utkání, ve kterém jsme měli převahu se v posledních minutách proměnilo ve zklamání.

Závěrečné utkání o umístění jsme sehráli proti FK Pardubice B. V 15. vteřině skóroval Vajgl 1:0, tento výsledek jsme udrželi do konce utkání, kdy se nám nepodařilo proměnit několik dalších gólových situací. Výhrou jsme se zařadili na konečné 7. místo. ( 8 týmů ) Se hrou jsem byl celkem spokojen, je třeba vylepšit přechod z obrany do útoku, a podporu obrany při našem útoku."

Sestava: Michek, Vajgl, Málek, Bašek, Matoušek, Brom, Vavřina, Kohl.