První zápas Čáslav B zvládla

16. leden 2010, 13:18

Kolín - K prvnímu přípravnému utkání nastoupili fotbalisté FC Zenit Čáslav B v sobotu dopoledne na kolínské umělé trávě. Soupeřem jim byli domácí borci, pro které to byl rovněž premiérový herní test. Oba týmy postavily většinou mladší hráči, přesto mělo utkání hrané na tři třetiny solidní úroveň.

Kolín - Čáslav B 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Domácí trenér postrádal zkušeného Svobodu a zdravotně indisponového Puka, ale třeba i stopera Šourka, kterého čeká operace předního křížového vazu. Jiří Antoš kvůli nemoci nemohl nasadit Tomíška, Krupičku, dále chyběli bratři Holíkové, M. Janda, Vojt. Vondra a brankář Potměšil. Naopak do Kolína odjeli čtyři borci, kteří zahájili přípravu v áčku: Petričko, Wolf, Hejný a Vojtíšek.

V bojovném duelu měl v první třetině nějvětší příležitost ke skórování Kubát, který se ve 27. min. obtočil kolm Hejného, ovšem potom nezakončil příliš přesně a míč skončil v rukou Míška. Čáslavští si své přiležitosti vypracovali zejména po standardních situacích, jejich obranu naopak několikrát pozlobil právě Kubát.

Druhou třetinu začali Kolínští lépe, jenže skóre se měnilo na druhé straně, když si na Králův přesný rohový kop nezadržitelně naskočil Svoboda - 0:1. Další gól hosté přidali ještě v prostřední pasáži střetnutí: Uprostřed hřiště dobře zapracoval M. Kročák, Matoušek z pravé strany našel Maxu, který nekompromisní ranou prostřelil Kubrychta - 0:2. Domácí ale nesložili zbraně. V 57. min. se do šestnáctky probil Michálek, jeho akci dotáhl Kesner, bohužel pro domácí jen střelou do tyče. V 58. min. vyzkoušel Míškovu pozornost tvrdou ranou ze střední vzdálenosti Kutil. Poslední třetina patřila Kolínu. Nejprve po autovém vhazování a sérii hlaviček skončil míč z hlavy Potůčka na břevně a gólu domácím pomohla liknavá rozehrávka Čáslavi B: Po ní se k míči dostal volný Potůček, jehož centr si Hudec srazil do vlastní sítě za záda bezmocného T. Výborného - 1:2. Vyrovnání měl na kopačce pět minut před koncem Potůček, který ale v malém vápně nedosáhl na střelnou přihrávku Kureše.

Trenér FK Kolín Bohuslav Pilný je rád, že jeho mužstvo konečně nastoupilo k přípravnému zápasu. Minulý týden totiž do programu zasáhlo počasí. "Příležitost dostali všichni hráči, snaha byla vidět," uvedl a pokračoval: "Po vystřídání většího počtu hráčů jsme měli slabší pětiminutovku, potom jsme ale hru opět vyrovnali a v poslední třetině byli jasně lepší. Nastřelili jsme tyč a břevno, nebyli jsme produktivní, což hosté ano. Jsem spokojený, že jsme zápas přežili ve zdraví, pro nás je důležité v této době hodně natrénovat."

"Šlo o první utkání, které bylo spíše bojovné a hektické," hodnotil zápas v Kolíně trenér Čáslavi B Jiří Antoš, který je za vítězství samozřejmě rád. "Střetnutí ale neslo známky prvního zápasu - hráči nejsou rozehraní. Zápas splnil účel po kondiční stránce, soupeř byl kvalitní. Pro nás to bylo dobré přátelské utkání," doplnil.

Branky: 82. vlastní (Hudec) - 46. Svoboda, 54. Maxa. Rozhodčí: Hron. Bez karet. Kolín: Čižinský (46. Kubrycht) - Holub (46. Kutil), Zdeňka, Biško, L. Štoček - Kocourek (46. Michálek), Umlauf (61. Kureš), Kalivoda, Čapek - Kubát (61. Potůček), J. Štoček (46. Kesner). Trenér Bohuslav Pilný. Čáslav B: Míšek (61. T. Výborný) - J. Kročák (31. Oliva), Petr Váňa (61. J. Kročák), Hejný (31. M. Kročák), Svoboda (79. Hudec)- Matoušek (61. Vojtíšek), Wolf (31. Zadina), Petričko (78. Petr Váňa), Hudec (61. Wolf) - Maxa (61. Hejný), Vojtíšek (31. Král). Trenér Jiří Antoš.