Prvním soupeřem Čáslavi v zimní přípravě byl v sobotu Sokol Živanice

10. leden 2015, 14:31
(aktualizováno: 17. leden 2015, 13:39)

Čáslav - První přípravné utkání fotbalisté FK Čáslav sehráli v sobotu. Na své umělé trávě přivítali diviziní celek Sokol Živanice. Sami ovšem nastoupili s řadou mladíků a zkušenějšímu soupeři nakonec podlehli 0:1.

Čáslav - Živanice 0:1 (0:0)

Oba brankáři byli v prvním poločase téměř bez práce, hra se odvíjela pouze od vápna k vápnu. Přece jen útočnější fotbal přinesl teprve druhý poločas. Volný M. Výborný napálil odražený míč těsně vedle živanické brány, Bilinkiewicz z hranice vápna o chvíli později přestřelil. Příležitosti měli i hosté když šanci Kořínka po domácí ztrátě zlikvidoval Dastych. V 70. min. živanický Kořínek po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle, přesto se gólově prosadil a jeho branka z 83. minuty zápas rozhodla. V závěru zápasu ještě brankář Kovařík dobře vyběhl proti Janeckému a tak se na stavu nic nezměnilo.

Proti Čáslavi se postavil kvalitní tým ze Živanic. "Mužstvo mají dlouho pohromadě, bylo vidět, že například standardní situace mají nacvičené ještě ze soutěže," upozornil trenér Čáslavi Oldřich Abrhám, který první přípravný zápas vidí v pozitivním světle. "Nastoupili jsme se čtyřmi hráči podzimní základní sestavy, tým jsme měli doplněný hráči z béčka nebo dorostenci, kteří získávají první zkušenosti v dospělém fotbale. Viděl jsem tam spoustu dobrých věcí, naše hra byla organizovaná dobře. Bylo ale vidět, že soupeř je kvalitnější na míči, měl i starší hráče než my. Zápas ale splnil svůj účel, opět jsme nastartovali zápasový rytmus a atmosféru. Věřím, že se v přípravě budeme zlepšovat. Také přijdou další hráči, kteří by v mužstvu měli být. Dnešní výsledek pro nás není až tak důležitý, asi odpovídá průběhu hry. Vzhledem k naší sestavě je výsledek pro nás přijatelný," shrnul první přípravný zápas.

Branka: 83. Kořínek. Rozhodčí: Pospíšil - Mucha, Kracík. ŽK: Kakrda. Čáslav: Dastych (78. Kovařík) - M. Výborný, M. Frejlach, Váňa (79. Mariotti), Kunášek - Strnad - Mlynka (75. R. Zoufalý), Bilinkiewicz, Mariotti (78. Havránek), Martínek (46. M. Ujec) - Maxa. Trenér Oldřich Abrhám. Živanice: Volšík (46. Knobloch) - Buriánek, Novák, Pavlásek, Novotný - Ráliš, Mocanu (69. Janecký), Polák, Janecký (46. Virt) - Kořínek, Kakrda. Trenér Josef Košátko.