Pukovi stačily k hattricku čtyři minuty!

16. září 2009, 23:51

Zbraslavice/Zruč nad Sázavou - Dva fotbalové celky z Kutnohorska se ve středu zapojily do bojů v prvním kole poháru středočeského fotbalového svazu. Jak Zbraslavice, tak Zruč nad Sázavou, coby loňský vítěz okresního poháru hostily soupeře z krajského přeboru. Zatímco Zbraslavičtí na svém hřišti už po prvních deseti minutách prohrávali 3:0, Zručští dovedli utkání do penaltového konce a postoupili přes Polepy!

Zbraslavice - Kolín 0:11 (0:6)

Domácí nekladli žádný vážnější odpor a favorit z Kolína zápas rozhodl už po pár minutách. V 5. min. po Umlaufově centru si Puk ve středu obrany zpracoval míč, gólman Haták napoprvé dokázal jeho střelu nohou odrazit, ale nadorážku už nestačil - 0:1. Za pár vteřin Umlauf kolmou přihrávkou vysunul Puka číhajícího na hranici ofsajdu - 0:2 a kolínský mladík završil hattrick v 9. min., kdy mu balón předložil Holub - 0:3. Kolínští kontrolovali hřiště, ve 23. min. Kubát přidal čtvrtou branku, ve 35. min. se stejný hráč v šestnáctce domácích uvolnil a zvýšil už na 0:5. Poslední slovo měl - kdo jiný - než Martin Puk - 0:6.

Druhý poločas začal faulem na Kubáta a proměněnou penaltou L. Kalivody, který v 53. min. umístěnou ranou zvýšil už na 0:8. V 67. min. po stažení Kubáta měli Kolínští k dispozici druhý pokutový kop, ke kterému se tentokrát přihlásil gólman Kubrycht - 0:9. Jubilejní desátou branku přidal v 76. min. Kubát, kterého dobře viděl Kesner a poslední zápis do střelecké listiny obstaral opět Kubát: Dorazil totiž Umlaufovu střelu, kterou brankář Haták vyrazil jen před sebe.

"Soupeř byl výborný, moji borci k utkání nepřistoupili dobře, na hřiště šli s poraženeckou náladou," hodnotil zápas domácí trenér Zdeněk Knap a pokračoval: "O tom svědčily první tři góly a bylo po utkání. V poločase jsme si slíbili, že se zlepšíme, budeme běhat , obsazovat a budeme agresivní. Přesto jsme se nezvedli."

"Dali jsme příležitost hlavně hráčům, kteří se na hřiště tolik nedostávali v mistrovských zápasech," uvedl trenér Kolína Bohuslav Pilný. "Hráči k zápasu přistoupili dobře a s chutí si zastříleli. Chvílemi mi soupeře bylo líto, ale nedá se nic dělat. Kluci, kteří tolik nehrají, mají chuť a chtěli si zahrát dobrý fotbal," shrnul utkání.

Branky: 5., 6., 9., 39. Puk, 23., 35., 76., 84. Kubát, 46. pok. kop, 53. L. Kalivoda, 67. pok. kop Kubrycht. Rozhodčí: Mikeš - Herda, Michal. Bez karet. Zbraslavice: Haták - Hlava (62. Hanousek), Semerád, Dudok, J. Veselý - Jursík (8. J. Hlava, 46. Kakáček), Dubják, M. Veselý, Herčík, A. Volenec - Šindelář. Trenér Zdeněk Knap. Kolín: Kubrycht - Holub, L. Kalivoda, Zdeňka, Mach (46. Šourek) - Kutil, Umlauf, Kesner, L. Štoček (46. Čapek) - Kubát, Puk (74. J. Štoček). Trenér Bohuslav Pilný.

Zruč n. S. - Polepy 1:1 (0:0) - 4:2 na pen.

První poločas hosté aktivnější Jiskra bránila a Svoboda dokonce lapil pokutový kop, který se pískal po faulu Musila.Druhá polovina už byla vyrovnanější, ale i přesto si hosté udržovali menší převahu. Polepy se také dostaly v 50. minutě do vedení, ale o patnáct minut později vyrovnal zručský střelec Koudela. Při penaltách opět čaroval Svoboda, když vychytal dvě penalty a tak Jiskra může slavit senzačný postup do druhého kola.

Branka Zruče n. S.: Koudela (penalty proměnil: Matouš, Havel, Cudlín, de Oliveira). Rozhodčí: Novotný - Koleček, Pudil. Diváku: 150. Zruč n. S.: Svoboda - Musil, Pechanec, Jouza, L. Jelínek - M. Brož, J. Matouš, M. Havel, M. Váňa - OlivIera, Koudela. Střídali Cudlín, Hájek. Trenéři Petr Jelínek, Luboš Keltner.