Roman Výborný: "Podali jsme nejlepší výkon podzimní sezony"

26. říjen 2010, 16:38
(aktualizováno: 26. říjen 2010, 16:38)

Rakovník - K utkání 12. kola krajského přeboru mladší dorostenci Sparty Kutná Hora nastoupili na hřišti SK Rakovník:

SK Rakovník - Kutná Hora 1:5 (1:2)

Převážnou část utkání měli jasně pod kontrolou hosté z Kutné Hory. Na úvod přišly dvě nepřesné střely domácích, které Drtinu nemohly ohrozit a poté už přišly chvíle hostů: V 15. min. se z levé strany uvolnil Lacko, přihrál Pašiakovi mezi malé vápno a penaltu a jeho umístěná střela na pravé tyči otevírá skóre. Ve 27. min. se po přihrávce Lacka prosadil mezi dvěma obránci Kruliš a zvýšil na 2:0 pro hosty. Další velkou šanci přinesla 34. min., kdy Wasserbauer z poloviny hřiště rozehrál standardní siuaci za domácí obranu, kde dezorientovaný gólman domácích míč pouze vyrazil před sebe, ovšem dorážka Jiroudka v brance neskončila. Situaci si hosté zkomlikovali minutu před přestávkou, kdy po rohu a nedůrazu před brankou domácí z malého vápna Rakovník snížil na 1:2.

Do druhého poločasu hosté vstoupili opět aktivně a domácí nepustili do hry. V 52. min. Pašiak rozehrál z pravé strany standardní situaci, na jeho přízemní centr si naběhl Jiroudek a zvýšil na 1:3. V 56. min. Lacko uvolnil napříč velkým vápnem Pašiaka, ten si míč posunul kolem gólmana domácích, ale v pádu trefil pouze tyč. V 63. min. to už bylo 4:1 pro hosty: Standardní situaci z velkého úhlu zhruba tři metry od autové čáry rozehrál Lacko. K úžasu všech přítomných a především domácího gólmana Lacko volil místo centru střelu, která skončila v brance. V 78. min. Hampl rozehrál další trestný kop z poloviny hřiště. Na velkém vápně Kruliš pas hlavou prodloužil, za obranu domácích si naběhl Lacko a svou druhou brankou uzavřel nejen skóre utkání, ale zpečetil i svůj výborný výkon.

"K utkání jsme odjížděli opět pouze s jedenácti hráči. Někteří ještě nedoléčili zranění a někteří bohužel dali přednost před fotbalem mazurce a valčíku," narážel na kurzy tance trenér Kutné Hory Roman Výborný. "Přesto si mysím, že jsme odehráli nejlepší utkání podzimu. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili, ten měl pouze pár střel z uctivé vzdálenosti, se kterými neměl Drtina problém. My jsme naopak svým dobrým pohybem nutili domácí k faulům a z následných standartních situací trestali," shrnul utkání.

Branky K. Hory: 15. Pašiak, 27.Kruliš, 52. Jiroudek, 63.a 78. Lacko. ŽK K. Hory: Drtina. Kutná Hora: Drtina - Hampl, Wasserbauer, Menšík, Rezler - Šesták, Lacko, Jiroudek, Filo - Kruliš, Pašiak.