Asistent rozhodčího Milan Žaloudek obral kutnohorskou Spartu o dva body

31. říjen 2010, 13:10
(aktualizováno: 3. listopad 2010, 20:18)

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty Kutná Hora v neděli dopoledne sehráli mistrovské utkání 13. kola krajského přeboru. O dva body je připravil ve druhém poločase první asistent rozhodčího Milan Žaloudek, který si vymyslel faul Michala Poklopa a odmával pokutový kop.

K. Hora - M. Hradiště 1:1 (0:0)

Podle tabulkového postavení byli favoritem zápasu hosté, ovšem na hřišti to rozhodně vidět nebylo. Střelecky aktivně si počínal hlavně B. Pospíšil, který to zkoušel zpoza velkého čtverce. Zatímco jeho první dva pokusy se mezi tři tyče hostující brány nevešly, ve 29. min. se musel gólman Louda po míči natáhnout. Mnichovo Hradiště si největší příležitost připravilo před tím: Proti Razákovi sice gólman Mičo vyběhl, byl však u míče později, ovšem hostující útočník naštěstí nedokázal zakončit přesně. Ve 37. min. se napřáhl R. Menšík, jenž také pálil vedle, po vedoucí brance Kutnohorští sahali těsně před poločasovou přestávkou: Koubkovu ránu Louda s pomocí břevna vytáhl na roh, po kterém Filipec hlavou trefil opět jen břevno.

Branky se domácí dočkali krátce po změně stran: Unikajícího R. Menšíka fauloval Bako a Bareš poslal Spartu z pokutového kopu do vedení - 1:0. Kutnohorští se drželi výborně a soupeře k ničemu moc nepouštěli. Pozornost domácího gólmana vyzkoušel jen Šulc. Přesto se Mnichovo Hradiště dočkalo vyrovnání: Poklop při bránění Matouše přepadl přes míč, jenže hlavní rozhodčí Zikmunda dal na pokyn asistenta Žaloudka a odpískal pokutový kop! Ten proměnil Černý a stanovil tak konečný výsledek na 1:1. Na remíze už nic nezměnily ani závěrečné střelecké pokusy B. Pospíšila, Nekoly nebo Bareše.

Kutnohorský trenér Bohuslav Šváb hledal slova jen těžko. "Skoro bych řekl, že jsme v zápase promarnili šance a štěstí nám nepřálo. Byly tam nějaká břevna, ale to, co rozhodčí odpískal za penaltu, tomu nerozumím," nechápal a dodal: "Připadal jsem si jako když jsme hráli v Mnichově Hradišti."

Branky: 47. pok. kop Bareš - 81. pok. kop Černý. Rozhodčí: J. Zikmunda - Žaloudek, Linhart. ŽK: Výborný, Filipec - Bako, Čečelský, Vávra. Kutná Hora: Mičo - Kraus, Bareš, Filipec, Poklop - Výborný, B. Pospíšil, Koubek, L. Menšík (74. Nekola) - R. Menšík (78. Jahoda), Rezler (56. Trpišovský). Trenér Bohuslav Šváb. M. Hradiště: Louda - Vávra, Čečelský, Bako, Černý - Zdobinský, Šulc, Bajer, Stejskal - Matouš (84. Kadaník), Razák (63. Pokorný). Trenér Tomáš Hofman.