Rozhodly Kunáškovy standardky a skvělý Fryšták

17. duben 2010, 12:25

Sokolov - Ve 23. kole II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav cestovali do Sokolova, kde na ně v sobotu dopoledne čekal čtvrtý tým aktuální tabulky. Sokolov navíc doma naposledy prohrál v říjnu 2009 se Zlínem, ovšem v sobotu se musel sklonit před Zenitem.

Sokolov - Čáslav 0:2 (0:1)

Do první šance zápasu se dostal odchovanec kutnohorské kopané v dresu Baníku Jiří Mlika, ovšem jeho pohotová střela po centru Hanzlíka mířila nad. Poprvé se hosté radovali ve 13. min., kdyse z přímého kopu rovnou do šibenice trefil Kunášek - 0:1. Blízko vyrovnání byli Sokolovští v 17. min.: Studíkovu hlavičku gólman Fryšták vytáhl na tyč a míč se mu vrátil do ruky. Pak ještě po dlouhém výkonu se k balónu dostal Haniak, ovšem v závěru prvního poločasu měli dvě příležitosti domácí: Pilařovu hlavičku skvěle vyrazil Fryšták a Radzinevičius z dorážky přestřelil.

Po pěti minutách druhé půle si Fryšták poradil i s hlavičkou Pilaře po rohu Podrazkého, ovšem Čáslavští si šli jistě za vítězstvím: V 60. min. ještě Kunášek nepotrestal Studíkovu chybu, ovšem za chvíli Kunáškův přímý kop proletěl až na zadní tyč, kde si počkal Špidlen a hlavou upravil na 0:2. Zenit se dostal na koně a Sokolov už s výsledkem nic udělat nedokázal. Dvě minuty před koncem se ještě Zacharda musel pořádně natáhnout po Špidlenově ráně, ovšem to už o vítězi bylo rozhodnuto.

"Navázali jsme na týmový výkon z domácího utkání s Třincem," začal hodnit zápas trenér FC Zenit Čáslav Martin Hřídel a pokračoval: "Hru jsme založili na poctivosti a také díky skvělému výkonu brankáře Fryštáka jsme v Sokolově vyhráli." Čáslavští na jaře poprvé vyhráli s nulou. Základem byl výkon gólmana, ovšem mužstvo výborně pracovalo i v defenzivě. "Soupeř má svou kvalitu a při standardních situacích je velmi nebezpečný," upozornil kouč. "Podali jsme dobrý výborný výkon s dobrou defenzivou podpořenou výkonem Fryštáka," shrnul utkání.

Čáslavští se prosadili také díky svému důrazu. " Bylo to ale fér a v rámci pravidel," zdůraznil trenér. "Náš důraz vyplývá z toho, že se snažíme hrát aktivně nejen v ofenzivě, ale i v defenzivě. Snažíme se aktivně napadat a z toho vyplývají některé fauly. Není v tom nic zákeřeného," dodal.

Góly Čáslavi padaly po trestných kopech Petra Kunáška, kterého do role exekutora standardních situací určil právě Martin Hřídel po příchodu do Čáslavi. "Přišel jsem s jinou myšlenkou, Petr Kunášek zahrává všechny standardní situace a přináší to ovoce," naznačil trenér.

V následnujícím kole Čáslav zavítá v pátek na Julisku a ze zápasu s Duklou Praha by se jí hodil podobný výsledek. "Snažit se budeme vyhrát v každém utkání," pousmál se kouč a navázal: "Záchrana je ještě pořád hodně daleko. Dukla Praha je týmem, který hraje jiným způsobem. Přiznám se, že jsem na další utkání ještě nemyslel. Máme celý týden na to, abychom se připravili." Do zápasu v Sokolově nastoupil David Fikejz s drobnou virozou a proti byl na začátku druhé půle střídaný. "Nenastoupil úplně v ideálním stavu, proto jsme ho brzy střídali," vysvětlil nakonec čáslavský trenér Martin Hřídel.

Branky: 13. Kunášek, 61. Špidlen. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Novák. ŽK: Radzinevičius, Mlika, Habai, Duchnič, Studík - Haniak, Fikejz, Kunášek, Růžička, Špidlen, Ptáček. Diváků: 1320. Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík (65. Habai) - Podrazký, Čada, Pilař (70. Janáček), Vaněček - Radzinevičius (62. Duchnič), Mlika. Trenér Stanislav Purkart. Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Růžička - Kunášek, Šisler, Haniak, Fikejz (54. Špidlen) - Hlava (88. Hašek), Pešír. Trenér Martin Hřídel.