Sázavská juniorka Malešovu vzdorovala až do samotného konce zápasu

26. duben 2014, 20:27
(aktualizováno: 26. duben 2014, 20:57)

Malešov - Fotbalisté SK Malešov chtěli v 19. kole okresního přeboru potvrdit svou jarní formu. Na svém hřišti přivítali juniorku Kavalieru Sázava, která odolávala prakticky celý první poločas.

Malešov - Sázava B 3:1 (1:0)

Hra domácích byla v prvních minutách nervozní a plná nepřesností. Po rohu Kavalieru domácí rozvinuli rychý protiútok, z nějž Nekola vytěžil pouze rohový kop. Na druhé straně P. Hrbek rychlý brejk zakončil slabě. Ve 21. min. Haláček milimetrovým pasem našel za malešovskou obranou P. Hrbka a Táborský konečky prstů vytáhl balón na roh. Ve 27. min. Konopiský ranou z úhlu otřel míč o břevno, na druhé straně Rejthárek zprava našel Žídka, který těsně minul levou tyč sázavské brány. Malešov se dočkal až těsně před přestávkou, kdy po nenápadném útoku protlačil balón do sítě Koubek - 1:0.

Druhý poločas začali domácí dobře: Před gólmanem Štěpánkem se zjevili úplně volní Žídek a Klečák a byl z toho druhý gól zápasu - 2:0. Sázavští se ale nevzdali. V 58. min. si Konopiský narazil míč s Kadlecem a pak pálil jen do boční sítě. V 62. min. Konopiský vysunul Albrechta, který pálil jen do nohou gólmana Táborského, přesto se hostům podařilo vyrovnat, když se v 73. min. Albrechtovi vyplatila důslednost - 2:1. V 76. min. se po výkopu Štěpánka zmocnil míče Konopiský, dostal se až před Táborského, jenže malešovský gólman i tentokrát nohama míč vyrazil. Závěr už patřil domácím. R. Špitálník nejprve pěknou ranou orazítkoval břevno, aby se v 89. min. po přihrávce J. Rejthárka kličkou uvolnil a rozhodl - 3:1.

Domácí působili hodně nervozním dojmem. "Máme tři body. S tím jsem spokojený, zápas jinak vůbec komentovat nebudu," uvedl malešovský trenér Jiří Škramovský. "Zápasy s dobrými soupeři zvládáme a v utkáních s teoreticky slabšími týmy se trápíme," naznačil a dodal: "Sázava byla dobrým soupeřem, překvapila. Nehrála špatně. Teď pojedeme do Kácova, tak ať je v okrese nějaká sranda."

"Na to, že nám chybí dost hráčů i kvůli tomu, že i áčko trápí marodka, neodehráli jsme v Malešově špatný zápas," řekl trenér Sázavy B Jiří Kratochvíl a dodal: "Už na podzim nás trápila zranění, podobně je tomu i teď."

Branky: 43. Koubek, 50. Klečák, 89. R. Špitálník - 73. Albrecht. Rozhodčí: Jiří Uher. ŽK: P. Hrbek, Švehla. Malešov: Táborský - Nekola, Novotný, R. Barenčík (55. Vokoun), M. Poklop - Jak. Rak (63. Železný), J. Rejthárek, Koubek, Radil - Klečák (72. R. Špitálník), Žídek. Trenér Jiří Škramovský. Sázava B: Štěpánek - Sedláček, Schneider, Skála, Haláček - Kadlec (58. Albrecht), Švehla, Dytrich, Konopiský - Rezek (46. Rais), P. Hrbek. Trenér Jiří Kratochvíl.