Schwarz vstřelil dvě branky a Zich vychytal Benátky, Sparta má tři body!

29. březen 2015, 17:40
(aktualizováno: 29. březen 2015, 17:40)

Kutná Hora - Penaltovou výhru v Živanicích chtěli fotbalisté Sparty Kutná Hora potvrdit v nedělním domácím utkání 19. kola divize C. Hostili ale těžkého soupeře - druhý tým tabulky, SK Benátky n. J.

Kutná Hora - Benátky n. J. 3:1 (0:0)

Střetnutí rozehráli aktivněji domácí: Už ve 4. min. po Francově dlouhém pasu a vzdušném souboji Křeliny s brankářem Jírou se míč odrazil k Antošovi, jehož oblouček vykopl z brány Brunclík. Hosté hrozily především ze standardních situací, které Sparta dokázala ubránit. Obrana Kutné Hory se půlhodině hry otevřela rychlému útoku soupeře: Klain vysunul za obranu Novotného, který si však míč předkopl až příliš a Zich ho mohl pohodlně sebrat. Ve 35. min. se po dalším dlouhém míči Antoš natlačil před Borovičku a i jemu balón ve finále utekl od nohy.

Ve druhém poločase se i přes déšť diváci rozhodně nenudili. Nejprve utekl Urban, zbavil se Borovičky, viděl volného Hačku, jehož zakončení gólman Jíra vytáhl konečky prstů na břevno. Další minuty přinesl závar před brankou Benátek a asi nejblíže střele byl Hačka. Na druhé straně pálil Buryán nepřesně a branku tak přinesla až 64. min., kdy se brankář Jíra po tvrdé střele z trestného kopu Schwarze natahoval marně - 1:0. V 76. min. se začínalo od začátku, když rozhodčí odpískal souboj Hačky s Buryánem a z penalty srovnal Borovička - 1:1. Penalta se kopala v 83. minutě i na druhé straně, když si Dosoudil v souboji s Francem pomohl rukama. Schwarzův pokutový kop Jíra sice vystihl, ale nic mu to nebylo platné - 2:1. V 88. min. po rozehraném rohu Vocel přenesl hru, Urban poslal míč před bránu, ale Křelina mířil jen do tyče. Když už všichni na stadionu počítali vteřinky do konce, zjevil se před kutnohorským brankářem úplně osamocený Buryán, gólman Zich však výtečným zákrokem Spartu podržel. A v nastaveném čase se Křelina prodral přes beky a pečetil cenné vítězství - 3:1.

O kvalitách Benátek domácí samozřejmě věděli. "To se na hřišti také potvrdilo," upozornil trenér Kutné Hory Jan Holík. "Jsem rád, že jsme byli poctiví, že jsme dodrželi to, co jsme si řekli," doplnil a rozebíral zápas: "V prvním poločase jsme byli určitě lepší, škoda, že jsme nevstřelili branku. Hosté vystřelil v 60. minutě možná poprvé na bránu, za celých devadesát minut je to zasloužené vítězství, kterého si ceníme. Benátky jsou kvalitním soupeřem se spoustou hráčů s ligovými zkušenostmi. Výsledek je podložený stoprocentní koncentrací."

Za stavu 2:1 mohli hosté v samotném závěru vyrovnat, ovšem v klíčovém okamžiku Spartu podržel brankář Lukáš Zich. "Od toho tam je," usmíval se kouč a dodal: "Byl to vynikající zákrok a po zásluze máme tři body."

Branky: 64., 83. pok. kop Schwarz, 90.+1 Křelina - 76. pok. kop Borovička. Rozhodčí: Kvaček - Čechovský, Šimek. ŽK: Vocel - Smetana, Horák. Diváků: 165. Kutná Hora: Zich - Skokan, Schwarz, Franc, Nekvinda - Hačka (82. Šesták), Vocel, Bora (90. B. Pospíšil), Urban - Antoš, Křelina. Trenér Jan Holík. Benátky: Jíra - Brunclík, Borovička, Dosoudil, Horák - Mižič (46. Šimek), Smetana, Buryán, Klain (77. Karásek) - Korec (46. Tochukwu), Novotný (64. Dudka). Trenér Vladimír Sedláček.