Sedleckou Viktorku srazil na kolena vrdský trenér Karel Truksa z pokutového kopu

31. srpen 2013, 19:31
(aktualizováno: 31. srpen 2013, 19:36)

Sedlec - Ve druhém kole okresního přeboru obhájce loňského prvenství přivítal na svém hřišti Slavoj Vrdy. Fotbalisté Domácí Viktorie Sedlec se také v prvním poločase ujali vedení, ovšem zisk bodů jim to nepřineslo.

Sedlec - Vrdy 1:2 (1:0)

O první změnu skóre se postarali domácí v 15. min., ovšem výrazně jim k brance pomohl soupeř: K. Truksa neudržel míč, jeho zaváhání korunoval chybou J. Šolta, kterou potrestal Hvězda - 1:0. A to hned zkraje utkání ještě M. Volenec trefil tyč! Ve 25. min. po další chybě, tentokrát Růžičky L. Tvrdý přehodil brankáře Doubka, ale i jeho bránu. Závěr první půle patřil hostům: V čisté šance se ocitl Šindelář, jeho zakončení Vokoun vyrazil a dorážející Radovnický přestřelil. Ve 39. min. rychlý protiútok Vrdští překombinovali, navíc Kebza mířil hodně nepřesně. Ve 44. min. pálil z otočky Růžička a i on minul, i když tentokrát jen o pár centimetrů.

Po přestávce měli více ze hry hosté. Nejprve se před Vokouna dostal Kebza, ovšem ani nadvakrát ho z malého vápna překonat nedokázal. Viktorka číhala na brejky, ovšem soupeři se podařilo vyrovnat: V 78. min. dostal R. Truksa před pokutovým územím trochu více prostoru a po jeho střele do horního rohu se gólman Vokoun jen ohlédl - 1:1. V 81. min. brankář M. Doubek zasáhl výborně po střele Jelínka po rohovém kopu a i když to vypadalo na remízu, radovali se z vítězství hosté: Kožnar totiž v 84. min. fauloval Nováka a pokutový kop proměnil K. Truksa - 1:2.

Sedlecká Viktorka doma body ztratila naposledy 23. března s rezervou Uhlířských Janovic, to se ovšem hrálo na umělé trávě, před tím všechny body ztratila naposledy s Novými Dvory 26. května 2012. "Nebudeme se vymlouvat, že jsme nebyli kompletní. Zápas jsme si ale prohráli sami," řekl k utkání sedlecký kouč Luboš Votava. "V prvním poločase jsme tam měli dvě, tři dobré šance, nastřelili jsme tyč," rekapituloval utkání a pokračoval: "Ve druhé půli nás soupeř zatlačil, my jsme ale nedotáhli několik nadějných přečíslení z brejků. Byla otázka času, kdy se Vrdům podaří vyrovnat. A na penaltu pět minut před koncem se už těžko odpovídá. Hra hostů byla postavená na Radimovi a Karlovi Truksovi, kteří dávali dobré míče za obranu a hosté hrozili z protiútoků."

"Body ze hřiště Viktorie Sedlec jsou zlaté, asi po sedmi letech," smál se trenér Slavoje Vrdy Karel Truksa. "Za bojovnost jsme si vyhrát zasloužili," doplnil a dodal: "Na obou stranách bylo hodně nepřesností, ale body jsme si zasloužili za více šancí. Ve druhé půli jsme měli i více ze hry a před kluky musím smeknout a pochválit je."

Branky: 15. Hvězda - 78. R. Truksa, 87. pok. kop K. Truksa. Rozhodčí: Aleš Budra. ŽK: Cakl, R. Truksa, Kebza, Kříž. Sedlec: Vokoun - M. Poul (88. Stolín), Kožnar, Zdychynec, D. Pavlík - Gono (62. J. Poul), Jak. Spáčil, L. Tvrdý, Hvězda - M. Volenec (80. Mich. Svoboda), Jelínek. Trenér Luboš Votava. Vrdy: Doubek - J. Šolta (68. Vocl), Spěvák, R. Truksa, Cakl - Růžička (79. Novák, 87. Dlouhý), Kříž, Šindelář (68. Káš), Radovnický - K. Truksa - Kebza. Trenér David Plašil.