Souboj Bílého Podolí s rezervou Čáslavi rozhodoval závěrečný penaltový rozstřel

23. duben 2016, 21:18

Bílé Podolí - V 18. kole I. B třídy, skupina C se střetli dva zástupci Kutnohorska v této soutěži: Na hřiště FC Bílé Podolí zavítali fotbalisté čáslavské rezervy. Podzimní duel obou soupeřů skončil 1:1 (1:1), když bohusový bod po penaltách brala tehdy domácí Čáslav B:

Bílé Podolí - Čáslav B 1:1 (1:0)

Zápas otevřela šance hostů ve 4. min., ovšem gólman Beran vyloženou příležitost Lebduškovi vychytal. I když do 20. min. hosté hráli kombinačně slušně, darovali v 19. min. domácím první branku zápasu: Po chybné rozehře se míč dostal k T. Švadlenkovi, který měl před sebou už jen prázdnou bránu - 1:0. Domácí mohli své vedení pojistit ve 26. min.: Martínek uklouznul, tím otevřel prostor Jos. Fejfarovi. Ten se ale v koncovce ukvapil a pálil hodně nepřesně.

Hosté srovnali krátce po změně stran: Dlouhý pas dostal přesně na nohu Špičák, toho ovšem skvěle vychytal podolský gólman Beran, ovšem míč se odrazil k Richardovi, který ho uklidil k tyči - 1:1. Ani ne za dvě minuty utekl z vlastní poloviny Ronovský, gólmanovi Beranovi dělal kličku, tu ale vzal hodně ze široka a o balón ho připravil vracející se M. Šváb. Na druhé straně v 60. min. L. Štoček z trestného kopu ze střední vzdálenosti protáhl Dastycha v brance čáslavského béčka, v 71. min. R. Zoufalý vysunul do další příležitosti Špičáka, který ovšem mířil na střed brány a trefil jen nohy Berana. Hostující kapitán se v 78. min. ještě dostal k hlavičce, kterou ale poslal vedle.

Z prvních pěti penalt si oba brankáři připsali po dvou úspěšných zásazích. Dastych pak kryl šestou penaltu Švadlenkovi a bonusový bod pro Čáslav B zajistil Martínek.

Podle trenéra Bílého Podolí Luboše Štočka šli domácí do zápasu s cílem vyhrát. "To se nám nepodařilo, škoda špatného vystoupení v obraně," litoval a pokračoval: "I když Čáslav byla běhavější a na míči lepší, měli jsme tam ale pár pološancí. Penalty už jsou loterie, v nich byli hosté šťastnější."

"Kromě šance Marka Lebdušky v úvodu utkání jsme v prvním poločase hráli antifotbal. S fotbalem to nemělo nic společného, nebojovali jsme, nasazení bylo téměř nulové," krizoval hru svého týmu trenér čáslavského béčka Radek Toman. "Ve druhé půli se to zlepšilo, začali jsme více hrát po zemi, kombinovat a začali se dostávat do šancí. Bohužel jsme v nich zase vyhořeli," litoval promarněných příležitostí a dodal: "Jakub Špičák tam měl příležitosti, Adam Ronovský šel sám na branku, což by měl proměnit. Zaplať pánbůh alespoň za druhý bod v penaltách."

Pokutové kopy: 3:4. Branky: 19. T. Švadlenka - 54. Richard. Rozhodčí: D. Zoufalý - Kocourek, Řípa. ŽK: L. Štoček, M. Šváb, Jelínek, T. Švadlenka - Kopecký, Lebduška, M. Král. Diváků: 85. Bílé Podolí: Beran - Semínko, L. Toman, Šálený, Svoboda (45. Kupka) - Jos. Fejfar, Čakovský, L. Štoček, M. Šváb - Jelínek, T. Švadlenka. Trenér Luboš Štoček. Čáslav B: Dastych - Havránek (39. T. Horák), Kopecký, M. Výborný, Martínek - R. Zoufalý (77. Vašíček), Richard, M. Král, Lebduška (63. Kubát) - Šipčák, Ronovský. Trenér Radek Toman.

1 Polepy 17 14 0 2 1 59:19 44
2 Sokoleč 17 12 2 1 2 46:19 41
3 Boh. Poděbrady 17 12 1 2 2 41:12 40
4 Tuchoraz 17 10 2 1 4 36:26 34
5 Býchory 17 9 1 1 6 33:22 30
6 Pátek 18 8 0 3 7 29:27 27
7 Čáslav B 18 6 3 1 8 54:44 25
8 Sadská 18 8 0 1 9 26:41 25