Sparta Kutná Hora do prvního přátelského zápasu nasadila několik nových tváří

17. leden 2015, 13:51
(aktualizováno: 17. leden 2015, 18:51)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora v týdnu zahájili zimní přípravu a v sobotu před obědem nastoupili k prvnímu přátelskému utkání, ve kterém hostili svého soupeře z divize C Živanice.

Kutná Hora - Živanice 1:3 (0:0)

První poločas přinesl po jedné šanci na obou stranách: Křelinovu parádní ránu v 11. min. skvělým zákrokem vytáhl živanický brankář Knobloch na rohový kop. Kutnohorskou obranu zlobil "rychlík" Janecký, který se právě po jednom ze svých úniků dostal až před brankáře Stoupu, který však jeho šanci zlikvidoval.

V 52. min. Janecký po svém úniku po levé straně vyzval k otevření skóre - 0:1. V 63. min. se stejný hráč prosadil znovu, tentokrát po vyhraném hlavičkovém souboji, kterou hosté překonali obranu Sparty, a přihrávce před bránu - 0:2. V 75. min. si Janecký seběhl na parádně kopnutou standardku a upravil na 0:3. V posledních minutách přišla i řada na domácí. Utěšenou ránu B. Pospíšila z vápna vyškrábl brankář Volšík na roh, v 88. min. Urban z trestného kopu upravil na konečných 1:3.

"Po kondiční stránce utkání splnilo svůj účel," konstatoval trenér Kutné Hory Jan Holík. "Chtěli jsme si vyzkoušet různá rozestavění, chtěl jsem, aby všichni dostali prostor. První poločas byl z naší strany lepší, ten druhý jsme začali vlažněji. Méně jsme napadali, soupeř nás dvakrát přehrál po levé straně a zaslouženě se dostal do vedení. Výsledek asi odpovídá dění na hřišti," shrnul zápas.

V brance Kutné Hory se ve druhé půli objevil mladý Jan Kubát z dorostu a také Alexandr Bora s Lukášem Šindelářem, kteří působili v Českém Brodě. "Jsme domluvení, že u nás absolvují zimní přípravu. Uvidíme, jakou budou mít výkonnost a podle toho se zařídíme," naznačil kouč. "Ondřej Macháček pochází z Kouřimi a také u nás prodělá přípravu," dodal kouč s tím, že Antoš dostal pro zápas volno a Robin Vocel se zapojuje postupně po operaci kolena. "Čekáme i na Vodičku, který je nemocný," uzavřel Jan Holík.

Branky: 88. Urban - 52., 63. J. Černík, 75. Janecký. Rozhodčí: Pudil - Šťastný, R. Pařez. Bez karet. Kutná Hora: Stoupa (46. J. Kubát) - Skokan (68. Macháček), Tafel, Franc, Urban - Vácha (46. Šesták), Šindelář (46. Nekvinda), Wolf (46. M. Černohlávek), Bora (46. Hačka) - Schwarz (70. Křelina), Křelina (46. B. Pospíšil). Trenér Jan Holík. Živanice: Knobloch (46. Volšík) - D. Černík (46. L. Trupl), Mocanu, Pavlásek, Buriánek (75. D. Černík) - Virt (46. T. Netuka), Ráliš, Polák, Janecký - J. Černík, Kořínek (78. Virt). Trenér Josef Košátko.