Sparta se rvala statečně, o výsledku ale nakonec rozhodla branka do šatny

29. srpen 2012, 19:12
(aktualizováno: 29. srpen 2012, 20:09)

Kutná Hora - Fotbalový svátek si v Lorci užili ve středu fanoušci kopané. Na místní městský stadion dorazil k zápasu druhého pohárového kola Slavia Praha. Souboj i pikantní pro Martina a Tomáše Frejlacha: Ani jeden odchovanec Sparty sice ve svých týmech zatím v mistrovských zápasech příliš nenastupuje, Kutnohoráci čekali, že se ve středu postaví proti sobě. Tomáš Frejlach sice nastoupil v základní sestavě a navrch s kapitánskou páskou, domácí kouč nechal Martina na lavičce.

Kutná Hora - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Domácí se do soupeře pustili sice odvážně, hosté ale postupem času přece jen převzali iniciativu. Už ve 14. min. Zmrhal po trestném kopu T. Frejlacha hlavičkoval do sítě, ovšem gól pro ofsajd nepplatil. V 17. min. se za obranou Sparty ocitl po kolmé přihrávce Mil. Škoda, Šimon ale na hranici šestnáctky ošemetnou situaci vyřešil. Ve 33. min. se osmělila i Sparta: Auer šel do souboje s gólmanem Berkovcem, míč se odrazil ke Schwarzovi, který minul prázdnou bránu! Gól by ale stejně neplatil, Auer byl za faul potrestaný žlutou kartou. Ve 37. min. Šimon skvěle lapil trestný kop Juhara za zeď a už se zdálo, že by Kutná Hora mohla ubránit lichotivý poločasový výsledek. Jenže místo toho přišel gól do šatny: Ve 41. min. se Hurka prosmýkl z levé strany do velkého čtverce a po ostré přízemní přihrávce měl Vošahlík v malém vápně před sebou jen prázdnou bránu - 0:1.

Ve druhém poločase už hosté hráli co potřebovali, ovšem pojistku v podobě druhého gólu nedokázali přidat. Hodně zle to s domácími vypadalo v 82. min. Milutinovič už postupoval sám na bránu, Filipec zatáhl za záchrannou brzdu a po faulu byl vyloučen! Po rohovém kopu Vošahlík z čisté šance minul kutnohorskou bránu. V závěru zápasu se Kutnohorští sympaticky pokoušeli o vyrovnání. V 85. min. J. Vančura se skvěle uvolnil drzou kličkou, ale Berkovce u přední tyče nepřekvapil. Slavii mohl uklidnit v poslední minutě střídající Vlček, jenže z gólové šance mířil nepřesně. I tak si hosté ale zajistili postup do třetího kola poháru, i když nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Branka: 41. Vošahlík. Rozhodčí: K. Hrubeš - Košec, Ratajová. ŽK: Auer - Vošahlík, Cicman, Zmrhal. ČK: 82. Filipec (KH). Diváků: 2410. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Filipec - Auer (46. Kozel), P. Růžička (72. Melechovský), J. Vančura, Urban (59. M. Frejlach) - Wolf, A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Slavia Praha: Berkovec - Juhar, Zmrhal, Hubáček, Nitrianský - Tusjak, T. Frejlach (75. Milutinovič), Dostál, Vošahlík (89. Vlček) - Mil. Škoda, Hurka (61. Cicman). Trenér Petr Rada.