Sparta udržela stoprocentní domácí bilanci, rozhodl o tom jedinou brankou Milan Tomíšek

9. říjen 2011, 18:46
(aktualizováno: 9. říjen 2011, 18:48)

Kutná Hora - V devátém kole krajského přeboru na sebe narazila dvě mužstva z popředí tabulky - na hřiště lídra soutěže Sparty Kutná Hora dorazil pátý celek Sokol Libiš. Kutná Hora doma ale neprohrává, zvlášť, když si minulý týden přivezla důležité tři body z Českého Brodu.

Kutná Hora - Libiš 1:0 (1:0)

Hosté se ale představili jako fotbalový tým a už v 8. min. se gólman Šimon musel pořádně natáhnout po umístěné ráně Kubeše. Vzápětí si ale první příležitost připsala i Sparta, jenže Kozel před brankou Libiše minul centr M. Frejlacha. Ve 25. min. po Luňáčkově centru hlavičkoval úplně volný M. Tomíšek, jenže zakončení se mu úplně nepovedlo. Domácí ale získávali územní převahu, která vyústila ve vedoucí branku: Ve 30. min. poslal Mach trestný kop do pokutového území, kde míč usměrnil M. Tomíšek - 1:0.

Do druhého poločasu domácí nastoupili výborně, ovšem do pořádné gólové šance se nedostali. Po úniku M. Frejlacha Luňáček na přední tyči mířil vedle, ovšem to bylo prakticky všechno. Hosté udržovali Spartu i fanoušky v napětí až do poslední minuty, ale při svých brejcích si naštěstí přihráli na paty a nebo je výtečně pokryla kutnohorská obrana. Kutná Hora si tak připsala další domácí vítězství a nadále se udržela v čele tabulky.

"Dnes jsme vytěžili z minima maximum," uvedl trenér Kutné Hory Radim Truksa na začátku svého hodnocení a pokračoval: "Hosté zápas hodně poctivě odbránili a do šancí nás nepouštěli. V prvním poločase jsme hrozili jen po standardních situacích, jinak jsme se tam vůbec nedostali. Na druhé straně měli dvě dobré příležitosti a při střele Kubeše nás podržel - stejně jako v Českém Brodě - gólman Šimon. Nedařilo se nám Libiš přehrát kombinačně tak, abychom se dostávali do šancí. Prvních deset minut druhého poločasu jsme měli dobrých, jinaka jsme ale libišskou obranu nepřekonali."

Proti zápasu v Českém Brodě udělal trenér dvě změny v sestavě. "Pavel Růžička se v týdnu zranil, natáhl si tříslo. Dá si týden klid a snad to bude dobré," věří kouč a dodal: "Za výkony v posledních zápasech, když šel Tomáš Kozel na hřiště, si šanci zasloužil, proto jsem mu jí dal. Také bych rád vyzdvihnul výkon Milana Tomíška, který měl od pátku natažená třísla, zápas dokázal odehrát a ve finále dal i vítěznou branku."

Branka: 30. M. Tomíšek. Rozhodčí: Šimáček - Kovář, Kaucký. ŽK: M. Šváb, Černohlávek - Mich. Novák, Bičanik, Pochman. Diváků: 145. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec - M. Frejlach, Mach, Černohlávek, Kozel (72. Auer) - A. Schwarz (90. Vodička), Luňáček (82. O. Tomíšek). Trenér Radim Truksa. Libiš: Šídlo - Zuskin, Kabyl, Trojan, Pražák - Kubeš, Mar. Novák (82. Matoušek), Mich. Novák (74. Slezák), Pochman - Bičanik, Jirásek (74. Mitáš). Trenér David Lomský.