Sparta v souboji o zápas s Baníkem Ostrava neuspěla, z poháru je vyřadil Liberec

28. říjen 2011, 17:15
(aktualizováno: 28. říjen 2011, 17:16)

Kutná Hora - Ve třetím pohárovém kole Sparta Kutná Hora přivítala fotbalistky Slovanu Liberec. Do kutnohorského týmu se po pauze vrátila brankářka Barbora Růžičková a domácí hráčky měly o motivaci postaráno: Vítěz totiž ve čtvrtém kole narazí na Baník Ostrava.

Kutná Hora - Liberec 0:3 (0:0)

Proti Kutné Hoře ale stál soupeř z vyšší soutěže, který lépe kombinoval, jenže se v prvním poločase snažil prosadit individuálně, což mu dobře organizovaná obrana Sparty nedovolila. Naopak: Do dvou brejků unikla na druhé straně A. Prchalová, jenže v obou případech mířila jen do rukou brankářky Dolejšové.

Hostující hráčky si první šanci připravily v 6. min., jenže ránu Matějková brankářka Růžičková dokázala reflexivně vyrazit. Ve 22. min. se po trestném kopu uvolnila v šestnáctce domácích Pomijová, na nastřelený míč u zadní tyče dobíhala Filingerová, naštěstí pro Kutnou Horu ale pozdě. Deset minut před přestávkou si na centr Filingerové "z druhé vlny" naběhla Horčičková, jenže vysoko přestřelila.

Příznivý výsledek z prvního poločasu ale nevydržel dlouho. Po třech minutách druhé půle centr Horčičkové z levé strany prošel pokutovým územím, na zadní tyč dobíhala Poláčková a balón usměrnila do sítě - 0:1. V 58. min. se skóre opět změnilo, tentokrát z druhé strany přihrávala Poláčková a nepovedená střela Matějkové zapadla do růžku kutnohorské brány - 0:2. V 75. min. si tatáž hráčka připsala druhou branku v utkání ranou zpoza vápna, ale žádná další kanonáda se nekonala. Růžičková zlikvidovala útok Pomijové, při další střele Matějkové v 85. min. ji zachránilo břevno, ale na stavu 0:3 se už nic nezměnilo.

Kutnou Horu možná může mrzet brzký gól ve druhém poločase. "Tomu jsme se chtěli vyhnout," přiznal trenér Sparty Alexandr Nagy. "V prvním poločase se hostující hráčky snažily akce tahat až do brány, od druhé půle jsme očekávali jejich intenzivnější střelbu," dodal a přiznal: "Je to škoda, mohli jsme vydržet déle. Bylo ale otázkou času, kdy se Liberec prosadí. Výsledek 0:3 není žádným debaklem."

Mezi tyče se vrátila jednička Sparty Barbora Růžičková. "Není to jen pro pohárový zápas, dochytá podzim," uvedl Alexandr Nagy.

Branky: 48. Poláčková, 58. Matějková. Rozhodčí: Lavrenčíková - Herda, Kratochvíl. Bez karet. Kutná Hora: Růžičková - Strnadová, Olivová, Viktorová, T. Prchalová - Forštová, Buchtová, Dibelková, Vašková - A. Prchalová, Karafiátová. Trenér Alexandr Nagy. Liberec: Dolejšová - Koutná, Pižlová, Kovářová, Prokopová - Filingerová, Ubiasová, Poláčková (85. Banyiová), Horčičková - Matějková, Pomijová. Trenér Jaroslav Gajdoš.