Starší dorost kutnohorské Sparty na jaře šlape - tři zápasy a devět bodů!

27. březen 2012, 10:53
(aktualizováno: 27. březen 2012, 10:53)

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty Kutná Hora zahájili jarní část krajského přeboru skvěle. Ze třech zápasů vytěžili plný počet bodů a důrazně tak vykročili za záchranou:

Kutná Hora - Čelákovice 3:0 (1:0)

Do zápasu týmů z konce tabulky domácí nastupovali v roli favorita.Opravňovaly je k tomu dvě předcházející výhry - doma s první Vlašimí a venku s šestými Kunicemi. Hosté jim však zápas vůbec neusnadnili. Do vedení šla Sparta ve 27. min., kdy Koubek prostrčil míč na Lambeva a ten po samostatném uniku prostřelil brankáře hostů. Ale už za dvě min. mohlo být srovnáno, domácí však podržel brankář Veselý, který zneškodnil stoprocentní šanci hostů. Na konci prvního poločasu Sparta mohla své vedení potvrdit, za faul na Lambeva kopal Lacko pokutový kop, jenže nastřelil pouze tyč!

Ani druhá půle nepřinesla nijak oslnivou kopanou. Kutná Hora si udržovala mírnou převahu a postupem času začala soupeře přehrávat. Druhý gól přidal kapitán Menšík v 52. min. ranou z hranice velkého vápna do šibenice. Na 3:0 upravil v 66. min. Poklop,který si naběhl na trestný kop Menšíka a hlavou  zavěsil. Za zmínku stojí ještě dvě tyče domácího Poklopa a Lacka a slalom  Poklopa přes sedm hráčů soupeře, na zakončení však už mu nezbyla  síla

"Tři zápasy tři výhry - s tím bychom mohli být spokojeni, jedeme ale na Hořovicko, to vyhrálo v Dobříši 4:5, tak uvidíme. Trápí nás uzký kádr a zranění, za první tři zápasy však kluci zaslouží pochvalu," shrnul úvod jara asistent kutnohorského trenéra Zdeněk Vrubel.

Branka: 27. Lambev, 52. Menšík, 66. Poklop.