Starší dorostenci Čáslavi nezvládli závěr utkání a o body přišli v posledních pěti minutách

24. září 2013, 08:09
(aktualizováno: 24. září 2013, 08:09)

Vlašim - Krajský přebor pokračoval pro dorostence FK Čáslav zájezdem do Vlašimi. Přivezli jeden bod, o který se postaral tým mladších:

U19: Vlašim - Čáslav 2:1 (0:1)

Utkání se odehrávalo v letošní podzimní sezóně poprvé na umělé trávě. A ta evidentně od úvodu zápasu více svědčila domácím, kteří se jako první dostali i do první šance. Čáslavští se na polovinu soupeře dostali výrazněni až ve 13. min., kdy po rohovém kopu hlavičkoval vedle branky Šindelář. To bylo ale ze strany hostů na dlouhou dobu vše. Na druhé straně se musel v brance činit Kovařík, který v průběhu první poloviny poločasu řešil několik gólových příležitostí domácích. Ale opět se potvrdilo okřídlené "nedáš, dostaneš". Když se nepodařilo skórovat Vlašimi, vysunul Kareš pěkným pasem Bilinkiewicze a ten se nemýlil a podél brankaře dostal Čáslav v 29. min do vedení 0:1.Tento stav ale hosty dostatečně z "profesorského fotbalu" neprobral, ale naopak ukolébal, takže dále odolával tlaku domácích.

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil, domácí byli nadále aktivnější a hosté zejména v obranné fázi velmi lehkovážní. Když už se zdálo, že všechny body nakonec pojedou do Čáslavi, přišla závěrečná "pětiminutovka smrti". Nejdříve standardní situace rozehraná téměř z poloviny hřiště a domácí hlavou srovnali v 86. min. na 1:1. Ale ani to nebylo vše: V 89. min. Vlašimští po nedůrazu hostující obrany otočili na 2:1!

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Domácí nás v podstatě celý zápas drželi pod tlakem, my jsme se prezentovali nevýrazným výkonem, bez chuti a nasazení. Takto se o body nehraje. V prvním poločase nás podržel brankař Kovařík, jinak mohlo být rozhodnuto už dříve. Konec zápasu jsme nezvládli, obrana, ale "hořela" celý zápas. Domácí nakonec zvítězili šťastně, ale asi zaslouženě."

Branka Čáslavi: Bilinkiewicz. Čáslav: Kovařík - Macháček (46. Kováč), Šindelář, Ronovský (55. Netáhlo), Veselý - Bilinkiewicz, Kareš, Toman (65. Basl), Vaingát - Havránek, Kokeš.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-09-24 ]]

U17: Vlašim - Čáslav 0:0

Mladší dorostenci Čáslavi si od svých starších kamarádů naštěstí nevzali příklad a do utkání nastoupili s velkou chutí.Vzhledem k tomu že i domácí chtěli hrát fotbal, bylo se na co dívat.

Již v úvodu utkání měl šanci Ježek, který postupoval sám na brankaře, ale ten jeho střelu reflexivně vyrazil nohou. Potom se hra odehrávala více ve středu hřiště a pokud zde byl nějaký zárodek šance, tak je obě pozorné obrany eliminovaly již v zárodku. V úvodu druhého poločasu měl velkou příležitost Richard, ale ani on nezakončil přesně. Asi největší šance zápasu přišla v 64. min. kdy mohl rozhodnout Ronovský, ale domácí brankař se opět prezentoval výborným zákrokem. Utkání bylo až do konce dramatické, s velkým nasazením a emocemi na obou stranách. Jediné co mu chybělo, byly góly.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Sehráli jsme výborné utkání, kluky musím pochválit. Bylo vidět, že se potkala dvě vyrovnaná mužstva. Asi jsme měli nakonec k vítězství blíž, ale chybělo trošku štěstí v zakončení."

Čáslav: Brabec - Masopust, Basl, Richard, Semrád - Petržilka, Fuxa, Lebduška, Ronovský - Šlejmar (55. Tuzar), Ježek.