Starší dorostenci Čáslavi přidali na svůj účet další tři body, tentokrát v Benešově

22. říjen 2013, 22:27
(aktualizováno: 22. říjen 2013, 22:28)

Benešov - Soutěž krajského dorostu se přehoupla do své poslední čtvrtiny podzimní sezony a čáslavští fotbalisté se v dalším kole představili v Benešově s odhodláním potvrdit bodový zisk z minulého zápasu.

U19: Benešov - Čáslav 0:2 (0:1)

Do utkání však vstoupili lépe domácí, kteří v 7. min. nastřelili spojnici břevna. To samé se však o chvíli později povedlo i hostům Vaingátem, takže na gólové příležitosti to v první časti poločasu bylo vyrovnané. Benešovští si hru přílišnou kombinací nekomplikovali a o to více byli nebezpeční před brankou. Nutno uznat, že jim to hosté často usnadňovali, tak jako v 17 min po zbytečné ztrátě na vlastní polovině a další šanci domácích. Do vedení šla nakonec v 38 min přeci jen Čáslav, kdy po centru Vaingáta se premiérově v podzimní části prosazuje hlavou Malina 0:1.Domácí si ve zbytku prvního poločasu vytvořili mírný tlak, z kterého se však naštěstí žádná šance neujala.

I druhý poločas zahájili domácí lépe, 50. min a Kovařík se v brance nenudí. Na druhé straně mohl o osudu utkání rozhodnout Kováč, jeho zakončení míří vedle branky. Běží 56. min. a další šance Benešova, ale hostující branka je dobře „zamčená“. V 63, min.se ve své druhé gólové šanci po samostatném průniku objevuje Kováč a tentokrát je jeho zakončení úspěšné 0:2. Tento stav se již do konce zápasu nezmění a tři důležité body putují do Čáslavi.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Jsem rád, že jsme potvrdili vítězstvím zisk z minulého kola. Domácí měli více šancí, v kterých nás podržel gólman, my jsme naopak tvořili hru a dokázali se prosadit."

Branky: Malina, Kováč. Čáslav: Kovařík - Macháček, Šindelář, Ronovský - Malina, Bilinkiewicz, Vaingát, Netáhlo (80. Toman) - Kováč (87. Kokeš), Kratochvíl.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-10-22 ]]

U17: Benešov - Čáslav 3:0 (3:0)

Mladší dorostenci narazili ve svém utkání na suverénního lídra tabulky a do zápasu šli s cílem soupeře maximálně potrápit. Jenže trápení v prvním poločase začalo na hostující straně. V 7. min. zaspali Čáslavští na pravé straně a domácí jdou lehce do vedení 1:0. Za dalších sedm minut to je již 2:0 a domácí evidentně potvrzují proč jsou v tabulce první. Do poločasu zvyšují ještě ze standardní situace na 3:0 a s hosty to nevypadá vůbec dobře.Za první poločas se v podstatě k ničemu nedostávají, domácí jsou důraznější a rychlejší na míči a prezentují se i patřičnou tvrdostí.

Ve druhém poločasu jsou již hosté domácím vyrovnanějším soupeřem, ale chybí tomu zakončení mezi tyče. Náznaky šancí končí většinou na velkém vápně, tak jako příležitost Petržilky. Největší šance přichází v 52. min., kdy Ronovský trefuje hlavou břevno. Domácí se již přes již pozornější obranu také neprosazují, takže zápas končí zaslouženým vítězstvím Benešova

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Zaspali jsme úvod prvního poločasu, který rozhodl o vítězství domácích. Druhá polovina zápasu již byla vyrovnanější, ale pokud za celý zápas nevystřelíme na branku, těžko si můžeme odvézt body."

Čáslav: Brabec - Toman, Basl, Richard, Masopust (66. Semrád) - Petržilka, Jelínek (75. Stránský), Lebduška, Šmatlán (22. Fuxa) - Kokeš, Ježek (41. Ronovský).