Starší dorostenci Sparty nekladli větší odpor, tři body sebrala Čáslav

10. květen 2015, 13:20
(aktualizováno: 10. květen 2015, 13:20)

Kutná Hora - V krajském přeboru staršího dorostu v neděli došlo na derby: Na hřiště Sparty Kutná Hora zavítal sousední FK Čáslav. Proti podzimu se hrálo ale jiné utkání. Bez náboje hrající domácí nedokázali čelit soupeři, který si po celých devadesát minut prakticky dělal co chtěl:

Kutná Hora - Čáslav 1:5 (0:4)

Už ve druhé minutě skóroval Toman po odraženém rohu a předurčil tak ráz celého utkání - 0:1. V 15. min. Havránek zúročil rychlou akci po levé straně, ve 34. min. Rolenec upravil ranou z vápna k tyči na 0:3 a ten samý hráč zvýšil o chvíli později po dalším rohu - 0:4. Domácí se před Kovaříka po celý první poločas téměř vůbec nedostali a když už, zbrzdila je nepřesná kombinace a nebo pokažená finální přihrávka.

Také po změně stran hosté kontrolovali hru, ovšem z několika šancí proměnili jen jednu: V 75. min. Richard po centru zleva utěšenou ranou poslal Čáslav do pětibrankového vedení - 0:5. Alespoň čestný úspěch Sparty vsítil v 87. min. Hák po trestném kopu téměř od brankové čáry, ovšem střetnutí ukončila tutovka Petržílky, který skoro z malého vápna vysoko přestřelil.

Kutnohroští starší dorostenci už jsou smíření se sestupem. "Asi ano, s tím už asi nic dělat nejde. Sestup nám hrozil od začátku jara, propadáváme se hlouběji a hlouběji," uvedl trenér staršího dorostu Kutné Hory Roman Výborný. "Musíme se připravit na další sezonu, uvidíme, jak to všechno dopadne," naznačil a přiznal: "Udržet krajský přebor fotbalově na hřišti je pro nás už nad naše síly."

Čáslavskému týmu podle trenéra Radka Dobrého pomohla rychlá branka v úvodu utkání. "První poločas z naší strany nebyl špatný, i když jsem viděl řadu nepřesností," upozornil a pokračoval: "Ve druhé půli jsme chtěli zvýšit aktivitu a hru zpřesnit. To se nám bohužel nepovedlo, přizpůsobili jsme se rozhodnutému výsledku a nechali se uspat. Druhý poločas byl z naší strany špatný a nepřesný, Kutná Hora může být ráda, že jsme zahodili dalších pět šancí do prázdné brány. Například Petržílka dvakrát z malého vápna.

Branky: 87. Hák - 2. Toman, 12. Havránek, 34., 38. Rolenec, 75. Richard. Rozhodčí: Pospíšil - Baroch, Mucha. ŽK: Klatka, Vojáček, Hák - Lebduška, Pavlík. Kutná Hora: Jeřábek - Klatka, Jan Kraus, Vojtíšek, Turkovský (83. Čížek) - Gygal (88. Secký), Schwarz, Šmidrkal, Vojáček, Potůček - Hák. Trenér Roman Výborný. Čáslav: Kovařík - Macháček, Basl, Toman, Veselý - Kokeš, Pavlík (79. Plíhal), Ronovský (70. Richard), Havránek (74. Petržílka) - Rolenec, Lebduška. Trenér Radek Dobrý.