Starší žáci se porvali s nepříznivým vývojem zápasu

26. duben 2010, 13:43

Čáslav - Po utkáních s celky z předních příček tabulky žákovské divize přijel do Čáslavi hratelnější soupeř. Hosté z Letohradu měli v tabulce o tři bodíky více a tak se ve Vodrantech o hodně.

Čáslav - Letohrad 3:2 (2:2)

Úvod zápasu byl jak ze špatného snu. Čáslavští starší žáci sice měli míč častěji na svých kopačkách, ale hosté hrozili velmi nebezpečnými, rychlými protiútoky. V 5.minutě se šikovně protáhl středem obrany Valenta a nedal Kristkovi šanci 0:1. V 11.minutě se situace opakovala a obrana si s rychlonohým Valentou neporadila a ten opět trestal 0:2. Po úpravách v sestavě se probudili i čáslavští. Zvýšili snahu, zpřesnili kombinaci a byli to naopak hosté, kteří nevěděli, kam dřív skočit. Ve 20.minutě po průniku a centru Kováče se prosadil na malém vápně Dospěl 1:2. I nadále hráli domácí nátlakově a hosté vyráběli chyby. Ve 28.minutě se po rohovém kopu Bilinkiewicze prosadil hlavou Goliáš a vyrovnal na 2:2. Vedení na čáslavskou stranu mohl ještě v první půli strhnout Dospěl, po pěkné přihrávce Smutného jeho střela jen o milimetry minula pravou tyč Ordošovi branky.

Ani ve druhém poločase toho Zenit hostům z Letohradu mnoho nedovolil. Ti spoléhali na rychlé protiútoky a šikovného Valentu. Domácí bojovali, přitlačili hosty k jejich šestnáctce, zahrávali několik rohových kopů, ale ani Smutný, Kováč, Jelínek a Všetečka své příležitosti neproměnili. Na druhé straně se blýskl dobrým zákrokem po střele Valenty Kristek a po následném rohovém kopu mířil hlavičkový pokus hostí vedle. Rozhodnutí přišlo v 58.minutě, když Smutný přesným pasem našel Dospěla, který uspěl v souboji s obranou i gólmanem Letohradu a strhl vítězství na stranu Zenitu 3:2. Důležité vedení čáslavští udrželi až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

"Začátek vyšel hostům náramně. Vedli 0:2 po vydařených brejcích, kdy se středem obrany prosadil Valenta. Museli jsme trochu pozměnit sestavu a stačili po dobré hře do poločasu vyrovnat, a to ještě Dospěl mohl strhnout vedení na naší stranu. Ve druhé půli to bylo dobývání branky Letohradu a několik neproměněných šancí. Štěstí se ale nakonec přiklonilo k nám a velmi dobře hrající Dospěl rozhodl o našem vítězství. Hosté neustále hrozili rychlými brejky, měli také šance, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Musíme pochválit celé mužstvo za předvedený výkon a to, jak kluci dokázali otočit nepříznivý stav a vývoj zápasu. Vyzdvihnout bychom chtěli výkony Dospěla a Kováče," shrnul utkání asistent trenéra Radek Toman.

Branky Čáslavi: 20., 58. Dospěl, 28. Goliaš. Čáslav: Kristek - Netáhlo, Kareš (15. Jungwirth), Všetečka, Kořínek - Smutný, Goliaš, Bilinkiewicz, Dospěl - Kováč, Zavadil. Trenéři Milan Miklušičák a Radek Toman.

Čáslav - Letohrad 3:0 (0:0)

Utkání hodnotil Radek Dobrý: "Od začátku utkání jsme soupeře jednoznačně přehrávali a vytvořili si několik gólových příležitostí, které jsme ale bohužel nedokázali využít. Největší problém prvního poločasu byl nedůraz v pokutovém území a kvalita zakončení. Na začátku druhého poločasu vstřelil Tomáš Basl vedoucí branku, která znamenala uklidnění pro naši hru. Dále jsme pokračovali útočným fotbalem a zvýšením skóre na konečných 3:0. Soupeř si za celý zápas nevytvořil vyloženou gólovou příležitost. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu naše obrana a střelci branek."

Branky: Basl 2, J. Rolenec. Čáslav I. pol.: Kubát - J. Petržilka, J. Rolenec, Ronovský, Masopust - Šmidrkal, Machů, Richard, Mikula - O. Petržilka, D. Rolenec. Čáslav II. pol.: Kubát - J. Petržilka, J. Rolenec, Ronovský, Vítek - Šmidrkal, Machů, O. Petržilka, Richard - Horáček, Basl.