Stíhací jízda pokračuje, fotbalisté Suchdola naplno bodovali na hřišti Viktorky

18. květen 2019, 20:10

Sedlec - Ve 22. kole okresního přeboru zavítal jeden z aspirantů na celkové vítězství fotbalisté Sokola Suchdol na hřiště šestého týmu tabulky - Viktorky Sedlec:

Sedlec - Suchdol 0:2 (0:1)

Ve vyrovnaném poločase hosté kombinovali přece jen o něco přesněji a dokázali také ohrozit branku soupeře. Už v 9. min. po jedné kombinaci pálil z dobrého místa L. Laštovka, ale jen do nohou gólmana Rybáka. Vedení se ale Suchdolští dočkali o chvíli později, když Herout z trestného kopu ze střední vzdálenost překvapil brankáře Rybáka - 0:1. Také domácí si připsali některé střelecké pokusy, ty ale byly buď nepřesné a nebo skončily v náručí gólmana D. ČIžinského. Dobře vypadal rohový kop, který zakončil Svoboda, leč vedle suchdolské branky. Velkou příležitost k druhé brance měli hosté ve 38. min.: Po další akci z pravé strany a několika přihrávkách se v čisté šanci ocitl Langr, ale přestřelil!

Rozhodující moment druhého poločasu přinesla 72. min.: Domácí obrana ve vápně zapomněla na Herouta, který svou druhou brankou prakticky rozhodl - 0:2. Viktoriáni se sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale Vokounův lob vybíhajícímu brankáři Čižinskému se z úhlu mezi tři tyče nevešel. Fotbalistům Sedlce navíc viditelně docházely síly a tak si všechny body odvezl Suchdol.

"Rychlejší a lepší soupeř zvítězil," konstatoval vedoucí sedleckého mužstva Jiří Vopatřil. "Hosté mají lépe trénované a mladší kluky, naši odešli fyzicky. Dostali jsme hloupý gól v prvním poločase, ale vyhrál lepší tým. Lepší mužstvo u nás nehrálo," uzavřel Jiří Vopatřil.

"Báli jsme se toho, myslím ale, že jsme po celý zápas byli lepší," upozornil trenér Suchdola David Čižinský. "Skóre mohlo být ale vyšší, domácí až na jednu šanci se k ničemu nedostali. My jsme hráli svou hru a zaslouženě vyhráli," dodal.

Branky: 10., 72. Herout. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: Kořínek, Kolda, Kubec - Biroš, Volný. Diváků: 80. Sedlec: Rybák - Fitzbauer (35. Průša), Jan Vavřina (46. P. Vokoun), M. Poul, Kubec - R. Jiráň (46. Petr Mrštík), Pav. Mrštík, Kořínek, Kožnar - Svoboda, Kolda. Suchdol: D. Čižinský - Procházka, Volný, Dolejš, Zelenka - L. Laštovka, Böhm, Herout (81. Gallistl), Pacák (72. Zelený), Biroš - Langr (87. D. Laštovka).

1 Paběnice 22 16 2 0 4 57:19 52
2 Suchdol 22 16 1 1 4 55:21 51
3 Tupadly 21 12 4 2 3 45:25 46
4 Malín 22 13 2 1 6 51:30 44
5 Malešov 22 10 1 2 9 48:41 34
6 Kaňk 22 9 2 2 9 35:26 33
7 Sedlec 22 8 3 2 9 47:47 32
8 Chotusice 21 9 1 2 9 34:39 31