Středeční zápas v Novém Bydžově Čáslav rozehrála skvěle, body ale nepřivezla

2. září 2015, 19:23

Nový Bydžov - Nabitý program ČFL pokračoval ve středu zápasy 17. kola. Fotbalisté FK Čáslav cestovali na hřiště Unionu 2013, kde se jim podařilo vstřelit branku hned ve 3. minutě. Na body to však nestačilo...

Union 2013 - Čáslav 3:1 (1:1)

Lepší začátek si hosté nemohli ani přát: Prakticky z prvního útoku Mlynka zatáhl míč po levé straně, přihrál zpět Jíchovi, kterého si obránci domácích nevšímali, čáslavský útočník se z podobných pozic nemýlí a zkušeně poslal Nguyenovi pozdrav k tyči - 0:1. Domácí si nebezpečné situace připravili po standardních situacích a z jedné takové ve 23. min. vyrovnali: Po centru z trestného kopu hlavičkoval do sítě Zmeškal - 1:1. Trestný kop tentokrát z druhé strany Union zahrával ve 35. min., po zmatku před čáslavskou bránou se míč odrazil k úplně volnému Živnůstkovi, který naštěstí pro hosty netrefil.

Také do druhé půle hosté vstoupili nadějně: Váchův přetažený pas Hejný vrátil před bránu, kde na míč ale nedosáhl Jícha. To Union trefil do černého, když po hrubé chybě v rozehře hostů se míče zmocnil Koštíř a nabídnout šancí nepohrdl - 2:1. Domácí byli na koni a gólovou pojistku mohl přidat v 71. min. Dudla, jenže Stehno v těžké chvíli Čáslav podržel. Klíčový moment zápasu přinesla 80. min.: Po sérii přihrávek se Jícha dostal až před domácího brankáře Nguyena, jenže pak trefil jen jeho nohy. V 87. min. hlavičku Macháčka po rohovém kopu z brány vyhlavičkoval Váňa, přesto Union třetí branku přidal: Dudlův centr našel volného Bastina, jehož hlavičku sice Stehno vyrazil, na dorážku stejného hráče ale už nestačil - 3:1.

Rychle vstřelená branka na hřiště soupeře Čáslavi k bodům nepomohla. "Nedá se dnes říci, kdo byl lepší a kdo byl horší," konstatoval trenér FK Čáslav Oldřich Abrhám. "Soupeř stoprocentně využil nabídnuté šance po našich chybách," upozornil kouč a dodal: "Zápas se lámal v 80. minutě, kdy jsme za stavu 2:1 měli gólovou příležitost. Jícha šel sám na bránu a bohužel neproměnil. To byl klíčový okamžik zápasu."

Branky: 23. Zmeškal, 61. Koštíř, 87. Bastin - 3. Jícha. Rozhodčí: Němec - Kouba, Štuk. ŽK: Janda, Dudla, Živnůstka - Jícha, Vácha, L. Vebr. Diváků: 200. Union 2013: Nguyen - Motyčka, Živnůstka, Besta, Dudla - Kraják (80. Věchet), Nobst, Koštíř, Janda - Zmeškal (56. Macháček), Bastin (90. Pago). Trenér Pavel Medynský. Čáslav: Stehno - Vácha, Tomášek, Váňa, M. Frejlach - Vopat, L. Vebr, Brejcha, T. Mlynka (76. Jíra) - Jícha, Hejný (89. Suk). Trenér Oldřich Abrhám.