Unikom

Suchdol přibalil soupeři z Kaňku na cestu domů osm gólů!

6. červen 2020, 19:43

Suchdol - Po vysoké prohře v Uhlířských Janovicích si fotbalisté Suchdola v sobotu spravili chuť, když v sobotu na svém hřišti porazili Kaňk vysoko 8:1.

Suchdol - Kaňk 8:1 (4:1)

Skóre otevřel v 9. min. Pacák, když potrestal nedůraz hostující obrany. Stejný hráč byl blízko dalšímu gólu ve 21. min., ovšem jeho střela se tentokrát odrazila od břevna. To ve 30. min. po vráceném přetaženém rohu Vančura hlavou zvýšil na 2:0. O chvíli později F. Černohlávek korigoval na 2:1, ovšem myšlenky hostů na vyrovnání vzal Pacák, když se po rohovém kopu trefil nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice - 3:1. Ještě před přestávkou z tlaku na obranu soupeře vytěžili Suchdolští čtvrtou branku, když Langr pálil od tyče do sítě - 4:1.

Ve druhé půli se hrálo už pouze na kaňkovskou bránu a kromě čtyř gólů si domácí vypracovali ještě řadu stoprocentních šancí. V 50. min. Oberreiter mířil ještě do tyče, v 65. min. jeho ránu gólman sice vyrazil, ale dobíhající L. Laštovka zvýšil na 5:1. L. Laštovka o chvíli později upravil na 6:1, v 72. min. doklepl do sítě odraženou střelu Böhm a v 76. min. připravil Oberreiterovi gólový zápis Biroš - 8:1.

"Dokud hosté běhali, byli nepříjemným soupeřem. Snažili se napadat a my se v poslední době trochu hledáme v rozehrávce z obrany," přiznal trenér Suchdola David Čižinský. "Ze začátku jsme s tím měli problém, pak ale hostům došly síly a my mohli dát daleko více gólů. Prostřídali jsme, byl to výborný přípravný zápas," dodal k utkání.

Třicet minut dokázali Kaňkovští držet s domácími krok. "Dokud jsme drželi kontakt, kluci bojovali. Dostali jsme nějaké góly po vlastních chybách, někteří se nechali vystřídat a vývoj zápasu neunesli. Ve druhé půli už hráli i kluci z béčka a bylo to pro nás těžké. Dostali jsme lekci hned na začátku a snad se z ní ponaučíme," shrnul střetnutí trenér Kaňku Martin Klatka.

Branky: 9., 36. Pacák, 30. Vančura, 41. Langr, 65., 69. L. Laštovka, 72. Böhm, 76. Oberreiter - 32. F. Černohlávek. Suchdol: Čižinský - M. Kruliš, Volný, Vančura, Dolejš - Herout - Zelený, Pacák, Böhm - Langr, Biroš. Střídali L. Laštovka, D. Laštovka, Oberreiter. Trenér David Čižinský. Kaňk: Vokoun - D. Klatka, Franc, Novotný, Růžička - Veselý, Kainer, J. Horký, L. Wagner - F. Černohlávek, Bláha. Střídali R. Matz, Mořický, M. Čížek, Lagron, Timko. Trenér Martin Horký.