Suchdol spěchá do divize, k vítězství v přeboru už je hodně blízko!

6. červen 2015, 20:32
(aktualizováno: 6. červen 2015, 20:39)

Suchdol - V předposledním kole krajského přeboru se fotbalisté Sokola Suchdol rozloučili se svými fanoušky. Na domácím hřišti přivítali soupeře ze středu tabulky - TJ Jíloviště.

Suchdol - Jíloviště 2:1 (2:0)

Domácí si ve velkém vedru připravili několik příležitostí: Ve 3. min. Kacafírek po standardce soupeře založil rychlý protiútok, vysunul Bereše, který mu míč vrátil, jenže suchdolský kanonýr pálil ještě vedle. Podobně jako Svoboda ve 13. min. hlavou po rohovém kopu. V 18. min. se už ale domácí radovali: Bereš pelášil do otevřené obrany, přihrál Kacafírkovi a bylo to 1:0. Obranu hostů pak několikrát pozlobil opět Kacafírek i Janovský, jenže pojišťovací branku Suchdolští přidali až těsně před přestávkou, kdy Šustův trestný kop vypadl brankáři Blažkovi a Kacafírek doklepl míč do sítě - 2:0. Hosté také několikrát vyrušili domácí obranu z letního klidu, asi nejvážněji ve 45. min. Hannachi, který z velkého úhlu otřel míč jen o břevno Čižinského brány.

Domácí si v šestnáctce soupeře otevřeli střelnici, jenže Kacafírek trefil jen gólmana, o chvíli později nepropálil obranný val ani Janovský. Místo toho v 55. min. hosté snížili z nenápadné akce na 2:1! V 65. min. dokonce Hannachi vysunul F. Janouška, který naštěstí pro domácí minul domácí bránu. Více příležitostí si ale vypracovali domácí, jenže je zahazovali: Po akci Janovského s Kacafírkem zůstal před bránou úplně sám Bereš, jenže gólmana nepřekonal. V 75. min. Janovský posadil míč na břevno, nádherný fotbalový moment přinesla 87. min.: Kacafírek, ač už ležel na zemi, setřásl Černého, protáhl se mezi obránci, šel sám na bránu, ale blokovaná střela těsně minula tyč branky soupeře. V 88. min. se gólově neprosadil Janovský a tak se na stavu už nic nezměnilo.

"Měli jsme spoustu šancí, jak v prvním, tak i ve druhém poločase. Vedli jsme 2:0 a na začátku druhé půle jsme mohli zápas rozhodnout. Nakonec z toho byly nervy, protože soupeř korigoval na 2:1," shrnul zápas suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Prostě nám to tam nepadalo," dodal. Suchdol má už divizi v kapse, v případě, že Ovčáry zítra ztratí na hřišti SK Rakovník, mohl by slavit už v neděli i vítězství v krajském přeboru. "Ještě pojedeme do Rakovníka, v každém zápase chceme vyhrát a chceeme být první," uzavřel Vlastimil Chlád.

Branky: 18., 41. Kacafírek - 55. Hannachi. Rozhodčí: Pavlíková - Šulcová, Žáková. Bez karet. Diváků: 150. Suchdol: Čižinský - Dudla, Svoboda, Biško, Dastych - Linhart (72. Kutil), Michálek, Šusta (63. Jirků), Bereš - Janovský (90.+1 Laštovka), Kacafírek. Trenér Vlastimil Chlád. Jíloviště: Blažek - Mlejnek (74. J. Hrubý), Pecháček, Černý, Zelenka - F. Janoušek, Siegl ml., Kočí, V. Janoušek (79. Nekola) - Hannachi, Jiráň (84. M. Hrubý). Trenér Martin Vnouček.