Suchdol splnil roli favorita, hostům z Litole nastřílel čtyři branky

7. listopad 2015, 17:30

Suchdol - Fotbalisté Sokola Suchdol se rozloučili se svými fanoušky sobotním zápasem s FK Litol. A loučení to bylo vítězné:

Suchdol - Litol 4:0 (1:0)

Proti soupeři ze spodku tabulky chtěli Suchdolští vstřelit brzký gól, ovšem to se jim dlouho nedařilo. I přes několik dobrých šancí: V 5. min. po Bodlákově kombinaci s Vančurou Kacafírek neprostřelil obrannou hradbu hostů, v 9. min. zase po do další kombinační akci a centru Bereše Nosek netrefil bránu hlavou. Ve 22. min. Vančura vysunul Kubíka, kterému se nepovedla finální přihrávka na Kacafírka a ve 31. min. na Berešův centr nedosáhl hlavou Vančura. Vančura pak pálil bez přípravy nad, vedle mířil i Michálek. Netrpěliví fanoušci Suchdola se dočkali ve 34. min., kdy Bereš z trestného kopu z boku velkého vápna našel u zadní tyče R. Biška, který hlavou dostal domácí do vedení - 1:0. Těsně před přestávkou se hosté málem dočkali vyrovnání, když dlouhý vykop propadl až k Ezaelovi, jehož zakončení Kubát vytlačil na roh.

Po změně stran to nejprve nepřesně zkoušeli Vančura a Bodlák, nepřesně hlavičkoval Kacafírek, ovšem v 56. min. se už domácí dočkali uklidňující branky: Michálek u postranní čáry vybojoval míč, Vančura přenesl hru a Bodlák zavěsil gól od břevna do sítě - 2:0. V 58. min. ještě hosté zazlobili, když Kamlach vysunul do brejku Cásku, který naštěstí pro domácí mířil vedle. Zbytek zápasu už Suchdol zcela ovládnul. V 60. min. ještě Kacafírek po rychlém protiútoku levačkou neobstřelil brankáře Cinka, V 62. min. ale z dalšího brejku Bereš našel Kubíka, který v krkolomné pozici upravil na 3:0. Vítězství domácích barev pak zpečetil Kacafírek po rohovém kopu - 4:0.

Postavení obou celků v tabulce velilo domácím zvítězit. "Podobné zápasy jsou ošemetné, protože všichni počítáme s tím, že vyhrajeme. Jenže dokud má soupeř nějakou možnost, za stavu 0:0 nebo 1:0 má pořád o co hrát," upozornil suchdolský trenér Radim Truksa. "My jsme první poločas odehráli bohužel jen s jednou vstřelenou brankou, i když šancí tam bylo více. Ve druhé půli nám tam spadly další branky a zápas jsme zvládli. Jsou to relativně povinné body, jsme ale za ně rádi," přiznal kouč.

Suchdol k poslednímu podzimnímu zápasu do Ústí nad Orlicí za týden pocestuje vlakem. "Na jednu stranu jde o zpestření, na druhou stranu jsme minulý týden byli v Letohradě a pražští hráči k zápasu jeli autobusem čtyři hodiny. Vlakem budeme v Ústí n. O. za hodinu a půl," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 34. R. Biško, 56. Bodlák, 62. Kubík, 73. Kacafírek. Rozhodčí: Duchoň -Štefan, Hasíková. ŽK: Růžička, Kacafírek - Sabó, Miškovský. Diváků: 165. Suchdol: Kubát - Bodlák (70. Růžička), R. Biško, Hendrych, Nosek - Bereš (76. D. Dastych), Vančura, Jirků (72. M. Černohlávek), Michálek - Kubík (76. Plot), Kacafírek. Trenér Radim Truksa. Litol: Rathouský (27. Cink) - Korejza, Sabó, Cáska, Kamlach - Zikmund, Křivánek (65. Müller), Miškovský, Pavelka - Mbah, Ezeala.