Suverénem podzimu ve třetí třídě byly Rataje, tým s nejlepší obranou v soutěži

7. prosinec 2010, 00:05
(aktualizováno: 7. prosinec 2010, 00:05)

Kutnohorsko - Fotbalisté TJ Rataje nad Sázavou mají našlápnuto k návratu do okresního přeboru. V podzimní části třetí třídy totiž byli stoprocentní a tabulce vládnou s náskokem devíti bodů před suchdolskou rezervou.

Na opačném pólu tabulky III. třídy figurují Církvice, které se jediné výhry v soutěži dočkaly až v posledním kole v utkání s Kačinou (3:1). Právě Kačina vyhrála také jen jednou, má však o dva body více za remízy v Potěhách (1:1) a doma se Sázavou B (0:0).

Nejlepším podzimním střelcem soutěže je Martin Kebza z Horních Bučic, který skóroval dvacetkrát. Překonal tak loňského kanonýra Václava Schwarze st. ze Suchdola B, který si připsal o tři branky méně. Třetí místo v žebříčku střelců patří Petru Hoštovi (14 gólů).

Bučickým fotbalistům patří první místa i v žebříčku žlutých karet - po šesti kartách viděli Martin Kebza a Jan Hykel, oba navíc viděli na podzim i červenou kartu. Vyloučených hráčů ve III. třídě bylo na podzim celkem sedmnáct, z toho čtyři z Horních Bučic.

Maximální počet 1170 minut odehrálo čtrnáct hráčů, z nichž bylo pět brankářů - Martin Doubek (Vrdy), Miloš Hubáček (Chotusice), Ivan Koldcsiter (Sázava B), Marcel Mejstřík (Rataje) a Jiří Procházka (Suchdol B). Marcel Mejstřík se stal nejlepším brankářem podzimu ve III. třídy, s průměrem se dostal pod jeden gól na zápas - 0,92.

Nejdelší dobou bez inkasované branky se může pochlubit Lukáš Korejtko z Kluků (232 minut), nejvíce čistých kont vychytal Marcel Mejstřík (šest).

Nejvíce zápasů ve III. třídě odpískal Jiří Jirsa (osm), nejvíce červených karet tasil Petr Dolejš (šest). Nejméně si hosté mohou stěžovat na Oldřicha Jonáše, pod jehož vedením hostující tým vyhrál vždy - v šesti případech.

Tabulky a čísla podzimní části III. třídy 2010 - 2011 najdete zde.