Trenér Čáslavi Oldřich Abrhám: "Z mého pohledu byl zápas se Slavií remízový"

23. leden 2011, 12:35
(aktualizováno: 23. leden 2011, 12:59)

Praha - K dalšímu přípravnému utkání zavítali fotbalisté FC Zenit Čáslav na umělou trávu v pražském Edenu, kde na ně čekal SK Slavia Praha. Čáslavští nesehráli špatný zápas, ale dopustili se chyb, které domácí potrestali.

Slavia - Čáslav 3:1 (3:0)

První vážnější šanci si Čáslavští připravili v 17. min., kdy po trestném kopu Prášila Ptáček vyhrál vzdušný souboj s brankářem Vaniakem, ale Špidlen míč přes hradbu těl do brány dostat nedokázal. To na druhé straně byli Slávisté úspěšnější: Po Hlouškově centru od rohového praporku se prosadil Zb. Pospěch a hlavou míč umístil od tyče do sítě - 1:0. Aby toho nebylo málo, utekl ve 25. min. čáslavské obraně Mikula, Horovu jedovatou střelu ještě Bárta stihl vyrazit, ale Zb. Pospěch mu míč další dělovkou vrátil do brány - 2:0. Ve 31. min. Bárta svou rozehrávkou přes šestnáctku "namazal" Korešovi, který před přihrál přesně před prázdnou bránu Kiselovi - 3:0. Těsně před přestávkou si hosté připravili druhou gólovku: Fikejz českou uličkou prostrčil míč Špidlenovi, který se sice dostal k zakončení, ale to bylo slabé a do míst, kde stál Vaniak.

Slávisté poslali do druhého poločasu úplně novou jedenáctku a hosté se ujali tvorby hry. Nejprve sice Ducheček čelil střele Gulajeva, kterou vytáhl na roh, vzápětí ale na druhé straně Prášilův trestný kop propadl k Húšťavovi, který prostřelil novice mezi slávistickými tyčemi Hrubeše - 3:1. V 64. min. Šislerův centr Hardaga vrátil před bránu, kde tentokrát souboj s Húšťavou vyhrál slávistický gólman. Blízko gólu byl v samotném závěru Hejný, ovšem na jeho teč Prášilova trestného kopu dokázal Hrubeš reflexivně zareagovat.

Podle čáslavského trenéra Oldřicha Abrháma jsou podobná utkání pro Zenit dobrá. "Ukáží nám, jak na tom skutečně jsme," vysvětlil. S průběhem celého zápasu byl kouč spokojený. "Do první půle nastoupila ostrá sestava Slavie a líbilo se mi, že jsme se jí herně absolutně vyrovnali. Dokonce jsme si připravili dvě gólovky," připomněl a pokračoval: "Černou kaňkou na první půli jsou naše chyby, kterými jsme soupeři prakticky třikrát nahráli na branku. To je veliká škoda, z mého pohledu šlo o remízový zápas. Ve druhé půli domácí prostřídali a bylo jasně vidět, že máme převahu a že jsme lepším týmem. To jsme korunovali nejem gólem, ale minimálně dalšími dvěma šancemi. Jde o přípravu, odevzdali jsme dobrý výkon a je to určitě povzbuzení do dalších zápasů." Na hřišti se ve druhé půli v dresu Čáslavi objevil Chorvat Alen Hardaga. "Je u nás na zkoušku, v Čáslavi nezůstane," uzavřel Oldřich Abrhám. K dalšímu střetnutí pojedou Čáslavští ve středu do Brna.

Branky: 19., 25. Zb. Pospěch, 31. Kisel - 48. Húšťava. Rozhodčí: Kovařík - Koval, Pavlíková. Slavia I. pol.: Vaniak - Janda, Koubský, Čelůstka, Hloušek - Koreš, L. Jarolím, Kisel, Hurka - Mikula, Zb. Pospěch. Slavia II. pol.: Hrubeš - Dostál, Vomáčka, Petrák, Hubáček - Hora, Dembélé, Vyhnal, Milutinovič - Gulajev, J. Zákostelský. Trenér Michal Petrouš. Čáslav: Bárta (46. Ducheček) - Haniak, Ptáček, K. Hejný, Kotrba - Špidlen (46. Šisler), Prášil - Džafič (46. Šturma), Růžička, Fikejz (56. Hardaga) - Kunášek (46. Húšťava). Trenér Oldřich Abrhám.