Trenér kritizoval katastrofální výkon

31. květen 2010, 11:50

Kosmonosy - V dalším kole krajského přeboru starší a mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora prohráli na hřišti SK Kosmonosy:

Kosmonosy - Kutná Hora 5:0 (4:0)

Starší žáci Kutné Hory sehráli katasrofální první poločas. "To, co jsme předvedli v prvním poločase, jsem snad ještě neviděl," zlobil se trenér Roman Výborný. "S takovým výkonem bychom měli problém se záchranou v nižší soutěži. Občas se stane, že se někomu nedaří, ale tentokrát se na hřišti potácelo jedenáct kutnohorských zoufalců," nebral si servítky a pokračoval: "Nechtělo se nám vůběc běhat, nedokázali jsme si přihrát na pár metrů a spoustu situací jsme řešili zbytečnými odkopy a tak se dostávali pod tlak. První branku jsme inkasovali po nedůrazu Růžičky ve vápně, kdy nechal domácího útočníka pohodlně se otočit a zakončit. U druhé branky jsme pouze přihlíželi jak své sólo přes půlku hřiště domácí hráč pohodně zakončuje za bezmocného Lence. Vše vyvrcholilo v poslední minutě prvního poločasu, kdy si po centru z pravé strany dal růžička hlavou vlastní gól. Tentokrát chyba gólmana Lence, který si šel pro balón a nezakřičel si. Hned z rozehrání a zpětné přihrávky na Horvátha a jeho nepochopitelné zaváhání, kdy připravil domácím další gólovou situaci,bylo 4:0. O poločase jsme museli dost důrazně chlapcům promluvit do duše, což celkem zabralo. Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco lépe a byli lepším týmem. Bohužel přišla 48. minuta a po rohovém kopu domácích jsme si Horváthem dali další vlastní branku. Do konce utkání už byla hra vcelku vyrovnaná, i když domácí měli jednu nebo dvě větší šance."

Podle Romana Výborného je nejhorší je bezmocnost trenéra, který jede na utkání s jedenácti hráči a nemůže se situací na hřišti něco udělat. "V našem úzkém kádru nám chyběl kromě dlouhodobě zraněného Jiroudka nemocný Filo, kterému se poslední zápasy dobře dařilo. Věřím, že takový výkon jako první poločas už nepředvedem a odčiníme to v dalším utkání doma s Lysou nad Labem," prohlásil nakonec.

K. Hora: Lenc - Růžička, Horváth, Slabý, Hampl - Pudil, Šesták, Hájek, Michálek, - Kruliš, Jarůněk.

Kosmonosy - K. Hora 5:3 (3:2)

Hostující mladší žáci zaspali na začátku obou poločasů a tyto chyby je stály minimálně bodík, který si z Kosmonos mohli přivézt.

Běžela 3. min. a Kutnohorští nebyli v obraně dost důrazní. Toho domácí využili 1:0. V 9. min. černý zahrával přímý kop a z něj dorážku Martina Štěpánka domácí brankář zneškodnil. "Ve 12. min. rozhodčí ignoroval jasný faul loktem, po kterém zůstal ležet na trávě Marek Štěpánek a domácí z této neoprávněné výhody vstřelili branku na 2:0," zlobil se jeden z kutnohorských trenérů Josef Kraus. V 16. min. hosté snížili, to když Kraus našel dlouhým centrem Piskače a ten z voleje zakončil 2:1. Bohužel sparťanská radost netrvala dlouho, protože hned po rozehrání se domácí dostali do jejich velkého vápna a zaspání brankáře Berky jim umožnilo skórovat na 3:1. Hosté ale kontrovali stejným způsobem: Po rozehrání se k míči dostal Jenčík, obešel dva protihráče a jeho přihrávku krásně zužitkoval Černý 3:2.

Druhý poločas začali sparťani bez zraněného Marka Štěpánka a než si stoper Puchoň uvědomil jeho nepřítomnost, po dvanácti sekundách hry, po špatném odvrácení míče jeho hlavou domácí zvýšili na 4:2. Ve 45. min. neohlídal domácího útočníka Kraus a jeho střelu tečí usměrnil spoluhráč Turkovský do tyče a od ní se míč odrazil do kutnohorské branky 5:2. Ve 48. min. se hosté přes střed hřiště dostali do šance: Škrobák přihrál Lodinskému a ten zakončil na konečných 5:3.

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "Kvůli dvěma hrubkám ze začátku poločasů a chybějící středové ose zálohy Brůža - Míča to dnes na body nestačilo. Sice jsme na hřišti třetího týmu krajského přeboru nesehráli špatnou partii, ovšem jako už v mnoha jiných zápasech nás hrubky stály body. Snad třízápasový půst bez bodu prolomíme v sobotu. To budeme hostit kluky z Lysé nad Labem."

Branky K. Hory: Piskač, Černý, Lodinský. K. Hora: Berka (31. Jeřábek ) - Kraus, Puchoň, Marek Štěpánek (31. Suchomel), Turkovský, Martin Štěpánek, Piskač, Jenčík (42. Růžička), Lodinský, Černý, Škrobák.